Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowska szkoła z szansą na transformację cyfrową

Szkołę Podstawową nr 54 w Krakowie czeka prawdziwa rewolucja cyfrowa. Wspomniana szkoła już niedługo ma szansę stać się jedną z małopolskich modelowych szkół projektu „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych (grant nr 2)”. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził właśnie listę jednostek rekomendowanych do przyznania dofinansowania, wśród których znajduje się także krakowska szkoła mająca swoją siedzibę przy ul. Tynieckiej 122.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Zgodnie z założeniami projektu realizowanego przez Województwo Małopolskie, środki finansowe zostaną rozdysponowane w ramach 22 grantów – po jednym dla każdego z małopolskich powiatów. Lokalne samorządy będą mogły przeznaczyć je na zakup specjalistycznego sprzętu, w tym nowoczesnych komputerów, czytników, projektorów multimedialnych czy tablic interaktywnych. Pozwolą one na wprowadzenie do szkół elementów nauczania metodą STEAM. Dzięki wspomnianym środkom, będzie możliwe także kupno specjalistycznego oprogramowania do prowadzenia zajęć edukacyjnych w rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej (VR/AR), programów do montażu audio i video czy nawet programów graficznych do budowania serwisów internetowych, aplikacji i narzędzi webowych. Do szkół będą mogły trafić także pomoce dydaktyczne, takie jak roboty do realizacji działań robotyczno-programistycznych, licencje pozwalające na dostęp do platform edukacyjnych czy nawet serwisów streamingowych w wersjach premium takich jak Spotify, YouTube czy Tidal.

W wyniku tych działań, Szkoła Podstawowa nr 54 w Krakowie może stać się jednąz 22 małopolskich szkół będących „modelowymi szkołami” wspomnianego projektu. Placówkom, które otrzymają wsparcie finansowe w jego ramach, ma zostać udzielone także wszechstronne wsparcie techniczne ekspertów edukacji cyfrowej z całej Polski.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-05-07
Data aktualizacji: 2021-05-07
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat