Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Maraton projektów klimatycznych dla młodych krakowian już 29 maja!

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK wraz z Komisją Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży zapraszają na Youth Krak Hack. Młodzi dla klimatu!

Fot. mat. organizatorów
mat. organizatorów

Tegoroczna edycja skoncentrowana jest wokół klimatu, dlatego też głównym zadaniem uczestników będzie opracowanie  projektów dotyczących ochrony i neutralności klimatu, w jednym z czterech obszarów:

  1. Transport.
  2. Gospodarka odpadami.
  3. Tereny zielone i obszary biologicznie czynne.
  4. Jakość powietrza.

Dwunastogodzinny maraton uzupełnią szkolenia i wykłady, a nad pracą uczestników czuwać będą moderatorzy – specjaliści w zakresie klimatu i tworzenia projektów społecznych.

Autorzy najlepszych projektów, otrzymają możliwość zaprezentowania swoich pomysłów podczas Gali Finałowej władzom Miasta Krakowa, którzy nagrodzą 3 pomysły.  Ponadto, zwycięskie projekty, zostaną włączone do propozycji rekomendacji w ramach kolejnych edycji Krakowskiego Panelu Klimatycznego, mając tym samym szansę na udział w głosowaniu i wdrożenie, zgodnie z zasadami Panelu.

Do udziału w wydarzeniu, które odbędzie się już 29 maja 2021 r. na stadionie Cracovii może zgłosić się młodzież oraz studenci, mieszkający, pracujący lub uczący się w Krakowie, w wieku od 13 do 26 lat za pośrednictwem elektronicznego formularza. Termin zgłoszeń upływa 22 maja br.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku oraz stronie programu Młody Kraków 2.0.

źródło: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-05-05
Data aktualizacji: 2021-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat