Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wpływ pandemii COVID-19 na kondycję psychospołeczną młodzieży – trwają zapisy na konferencję

Już 20 maja odbędzie się bezpłatna konferencja naukowa „Wpływ pandemii COVID-19 na kondycję psychospołeczną młodzieży” organizowana w formule on-line przez Centrum Badań Młodzieży Instytutu Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, realizujący program aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”. 

Fot. materiały organizatorów
materiały organizatorów

Jedną z grup społecznych najbardziej dotkniętych przez pandemię stała się młodzież. Zaburzenia zdrowia psychicznego mogą stać się znaczącym problemem społecznym w krótkiej i dłuższej perspektywie. Głównym celem organizowanej debaty jest rozpoznanie czynników ryzyka i zagrożeń, a także próba odpowiedzi na pytania dotyczące aktualnej kondycji psychospołecznej młodzieży, negatywnych skutków pandemii oraz możliwości zaradzenia istniejącym problemom. 

Zaproszeni na konferencję eksperci z dziedziny socjologii, psychologii, psychiatrii będą poszukiwać odpowiedzi na stawiane pytania. Uzyskana wiedza, poza wymiarem poznawczym, będzie wykorzystywana przy tworzeniu skutecznych rozwiązań mających za zadanie pomoc i wsparcie młodej generacji w postpandemicznej rzeczywistości. 

W uroczystym otwarciu konferencji udział weźmie Pan Andrzej Kulig, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej.

Konferencja rozpocznie się 20 maja o godz. 9.30.  Wszystkich zainteresowanych obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji oraz program można znaleźć na stronie www.mlodziez.krakow.pl

 

źródło: Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-05-05
Data aktualizacji: 2021-05-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat