Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jagielloński Panel 2002 - zaproszenie do udziału w badaniach

 „Jagielloński Panel 2002” to badanie panelowe realizowane w ramach projektu Uczelnia Badawcza - Priorytetowego Obszaru Badawczego (Society of the Future) w ramach Programu Strategicznego Inicjatywa Doskonałości w Uniwersytecie Jagiellońskim.

Fot. mat. organizatorów
mat. organizatorów

Celem projektu jest zapoczątkowanie badań panelowych, unikalnej inicjatywy do której zapraszamy osoby urodzone w 2002 roku. Projekt ma na celu uruchomienie wieloletniego badania panelowego osób wchodzących w dorosłość.

Badaniami obejmujemy szkoły ponadpodstawowe na terenie Krakowa. Badania będą realizowane w grupie osób z rocznika 2002, która doświadczyła szczególnych wydarzeń: strajku w 2019, pandemii 2020-2021, a 2021 to dla wielu rok zdawania matury i podejmowania decyzji o dalszej edukacji i pracy. Rozpoczęcie badań w 2021 pozwoli uchwycić sytuację osób wchodzących w dorosłość w okresie pandemii. Podczas kontynuacji badania będzie można porównywać tę sytuację do sytuacji kolejnych grup, np. kiedy pandemia przygaśnie i świat wróci do względnej normalności, więc jest to niepowtarzalny moment na uchwycenie sytuacji obecnych 18-latków.

Zbierane dane w badaniach będą dotyczyły wybranych aspektów jakości życia, m.in.: aktywności edukacyjnej, aktywności społecznej (m.in. praca społeczna, wolontariat),  aktywności na rynku pracy, oceny stanu zdrowia, samopoczucia, przygotowania do radzenia sobie ze stresem w trudnych sytuacjach (w kontekście zdawania egzaminu dojrzałości), planów kontynuowania nauki, podejmowania pracy zawodowej, wyjazdu z kraju, do innych miejscowości (mobilności przestrzennej), więzi społecznych, etc. 

Osoby, które odpowiedzą na to zaproszenie będą kierowane do formularza rejestracyjnego: https://tiny.pl/rnmw1 , a następnie otrzymają ankiety do wypełnienia – pierwszą przed początkiem maja, a drugą w lipcu. Na każdym etapie paneliści mogą wyrazić chęć dalszego uczestnictwa lub też rezygnacji z badania.

Nad realizacją badania nadzór sprawuje interdyscyplinarna kadra naukowa Uniwersytetu Jagiellońskiego (m.in. z Instytutu Socjologii, Instytutu Psychologii, Instytutu Pedagogiki, Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej oraz Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych). Współorganizatorem Jagiellońskiego Panelu 2002 jest Młody Kraków.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: www.paneluj.uj.edu.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-04-21
Data aktualizacji: 2021-04-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat