Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Festiwal Misteria Paschalia 2021 – materiały edukacyjne

W Krakowskim Biurze Festiwalowym wierzymy, że kluczem do świadomego uczestnictwa w kulturze jest, prowadzona od najmłodszych lat, edukacja kulturalna. Dlatego też podczas naszych największych wydarzeń prowadzimy wiele działań o charakterze edukacyjnym, w tym przygotowujemy specjalne konspekty lekcji powiązane tematycznie z wybranymi festiwalami.

Fot. misteriapaschalia.com
misteriapaschalia.com

Wszystkich Państwa - nauczycieli, edukatorów i animatorów – zapraszamy do korzystania z dostępnych do pobrania scenariuszy lekcji, które powstały z okazji dwóch kolejnych edycji festiwalu Misteria Paschalia. Ich autorami są krakowscy nauczyciele, a treść jest zgodna z podstawą programową. Scenariusz lekcji języka polskiego przeznaczonej dla starszych uczniów szkoły podstawowej łączy rozwijanie umiejętności językowych z wiedzą o krakowskich Misteriach Paschaliach, a konspekt przewidziany dla uczniów szkół ponadpodstawowych wprowadza w tematykę średniowiecznej pieśni religijnej i roli Kościoła w kształtowaniu procesów edukacyjnych i kulturalnych średniowiecza.

Materiały można pobrać ze strony festiwalu. Zachęcamy Państwa do korzystania z tych dokumentów. Mamy nadzieję, że będą one dodatkową inspiracją przy nauczaniu dzieci i młodzieży.

Jednocześnie zapraszamy na Festiwal Misteria Paschalia 2021, który w tym roku odbędzie się w wersji online na platformie PLAY KRAKÓW.

źródło: Krakowskie Biuro Festiwalowe

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-03-30
Data aktualizacji: 2021-03-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat