Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie szkoły ponownie wśród najlepszych w Polsce

Już po raz dwudziesty trzeci został ogłoszony Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2021. Wśród najlepszych szkół ponadpodstawowych z całej Polski, jak co roku są krakowskie licea i technika.

Fot. Wiesław Majka / www.krakow.pl
Wiesław Majka / www.krakow.pl

V LO im. A. Witkowskiego znalazło się na czwartym miejscu w ogólnopolskim rankingu najlepszych liceów ogólnokształcących. Bardzo wysokie, szóste miejsce w rankingu techników przypadło natomiast krakowskiemu Technikum Łączności nr 14 im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. To jednak nie wszystko – w rankingu maturalnym, biorącym pod uwagę wyłącznie wyniki z egzaminów maturalnych, Technikum Łączności znalazło się na podium, zajmując trzecie miejsce wśród techników z całego kraju.

Warto zaznaczyć, że oprócz bardzo wysokich lokat w ogólnopolskim zestawieniu, krakowskie szkoły nieustannie wiodą prym wśród małopolskich liceów i techników. Spośród 10 najlepszych liceów ogólnokształcących w Małopolsce, aż dziewięć to licea z Krakowa. Natomiast w pierwszej piątce najlepszych małopolskich techników aż cztery to krakowskie szkoły.

W tegorocznym rankingu organizatorzy wzięli pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących i 1743 techników z całej Polski, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w czerwcu 2020 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej.

Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Szczegółowe informacje, w tym rankingi ogólnopolskie i wojewódzkie są dostępne w poniższych linkach:

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-01-29
Data aktualizacji: 2021-01-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat