Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ferie zimowe – aktywne i bezpieczne!

Warsztaty dziennikarskie i fotograficzne, zajęcia relaksacyjne, spotkania podróżnicze oraz rzecz jasna – mnóstwo aktywności sportowych na świeżym powietrzu! To tylko wybrane propozycje na zbliżające się ferie zimowe przygotowane przez krakowskie młodzieżowe domy kultury oraz placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe. Przygotowały one ciekawą ofertę zajęć, które będą nie tylko prowadzone przez doświadczonych trenerów i opiekunów, ale co równie ważne – organizowane z zachowaniem przepisów reżimu sanitarnego. Oprócz zajęć stacjonarnych można skorzystać także z ciekawych inicjatyw realizowanych w formule on-line. Już teraz warto zapoznać się z tymi propozycjami.

Fot. pixabay.com

- W tym roku szkolnym ferie zimowe będą odbywać się we wspólnym dla całej Polski terminie – od 4 do 17 stycznia. Podczas gdy powinniśmy ograniczyć przemieszczanie się i wyjazdy poza Kraków, warto spędzić ten czas w naszym mieście. Dwa tygodnie ferii można poświęcić na wspólny wypoczynek i rozwijanie własnych zainteresowań, ale też organizować go w sposób aktywny: wybierając wycieczki w ulubione miejsca czy też przechadzki po krakowskich parkach i lasach. Zdajemy sobie jednak sprawę, że wielu rodziców nie będzie mogło zapewnić opieki swoim dzieciom przez całe dwa tygodnie. Dlatego z pomocą przychodzą im instytucje, które nie tylko posiadają wieloletnie doświadczenie w organizowaniu zimowego wypoczynku, ale wiedzą również, jak organizować zajęcia stacjonarne dla najmłodszych w warunkach pandemii z zachowaniem reżimu sanitarnego – mówi Anna Domańska, p.o. Dyrektora Wydziału Edukacji.

  • Ciekawe propozycje zajęć przygotowało aż 10 młodzieżowych domów kultury, które działają w różnych zakątkach Krakowa – ich oferta jest dostępna tutaj.
  • Propozycje zajęć sportowych przygotowane przez placówki sportowe wychowania pozaszkolnego – szczegóły można znaleźć tutaj.
  • Cykl warsztatów online pt. ''Ferie z bajkami świata'' przygotowany przez Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie - plakat oraz harmonogram/zapisy.
  • Atrakcje na czas ferii zimowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych legitymujących się  Krakowską Kartą Rodzinną – więcej informacji tutaj.
  • Ferie z MOCAK-iem | wydarzenia online dla gości indywidualnych – załącznik

     

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2020-12-17
Data aktualizacji: 2021-01-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź