Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczniowie w wakacje mogą korzystać ze szkolnych boisk i placów zabaw

W tegoroczne wakacje więcej dzieci niż do tej pory pozostaje w Krakowie. Uczniowie mogą jednak spędzać czas wolny, korzystając z boisk i placów zabaw znajdujących się przy 113 krakowskich szkołach samorządowych. Wiele z nich jest czynnych także w godzinach popołudniowych. Ponadto, do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostają sale gimnastyczne, bieżnie, a nawet skatepark i basen.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Czas wakacji i przerwy od zajęć w szkole jest zazwyczaj czasem wcześniej zaplanowanych remontów. Mimo to, zdecydowana większość krakowskich szkół udostępnia własne obiekty sportowe uczniom. W tym roku boiska sportowe znajdujące się przy 86 szkołach (w tym osiem „Orlików”) oraz 27 przyszkolnych placów zabaw pozostaje do dyspozycji najmłodszych mieszkańców. Mogą oni korzystać z nich indywidualnie, a w wielu przypadkach także biorąc udział w zajęciach realizowanych przez kluby sportowe i miejskie instytucje. Wśród nich wymienić należy m.in. program Animator Sportu realizowany przez Miasto Kraków, w ramach którego dzieci mogą brać udział w zajęciach z siatkówki, piłki nożnej, tenisa i innych dyscyplin. Zajęcia są prowadzone z uwzględnieniem indywidualnych możliwości i umiejętności uczniów.

W wybranych szkołach uczniowie mogą doskonalić także umiejętności pływania na basenach, jazdy na deskorolce czy też uprawiając ulubiony sport korzystając ze szkolnej sali gimnastycznej. To jednak nie wszystko. Korzystając z wypoczynku na świeżym powietrzu, uczniowie z niektórych szkół pielęgnują także przyszkolne ogrody, przesadzając i podlewając znajdujące się w nich rośliny.

Szczegółowe informacje dotyczące udostępniania obiektów sportowych przez krakowskie szkoły samorządowe można uzyskać kontaktując się z sekretariatami szkół. Dane kontaktowe można znaleźć m.in. w portalu Nasze Szkoły.

Przypominamy, że bogatą ofertą zajęć wciąż dysponują także młodzieżowe domy kultury. Więcej informacji na temat wakacyjnych propozycji MDK-ów można znaleźć w portalu Magiczny Kraków oraz na stronach internetowych placówek.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2020-07-14
Data aktualizacji: 2020-07-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat