Krakowskie przedszkola przygotowują się do przyjęcia dzieci

Krakowskie przedszkola samorządowe i oddziały przedszkolne działają w 152 lokalizacjach, gdzie uczęszcza 17 216 dzieci. W tym tygodniu zostały otwarte oddział przedszkolny znajdujący się w Szkole Podstawowej nr 106 przy ul. Litewskiej 34 oraz przedszkole nr 55 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Urzędniczej 65. Pozostałe placówki przygotowują się do otwarcia i spełnienia rygorystycznych obostrzeń sanitarnych. 

Krakowskie przedszkola przygotowują się do przyjęcia dzieci
Fot. Portal Edukacyjny

- Otwarte przedszkola spełniają wysokie standardy wymogów sanitarnych, działają w tym samym czasie także zdalnie – tak samo jak pozostałe przedszkola – gdyż tylko pojedynczy rodzice zdecydowali się przyprowadzić dzieci do już otwartych przedszkoli – informuje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji UMK.

Poniżej szczegółowe informacje Wydziału Edukacji UMK w tej sprawie:

• Z dotychczasowych deklaracji rodziców wynika, że około 12 proc. rodziców chce skierować swoje dzieci do przedszkoli, gdy zostaną one otwarte. Dyrektorzy przedszkoli są w ciągłym kontakcie z rodzicami przedszkolaków, żeby być przygotowani na zmiany sytuacji, która jest bardzo dynamiczna. 

• Dyrektorzy i pracownicy krakowskich przedszkoli przygotowują się do ponownego otwarcia przy równoczesnym zapewnieniu dzieciom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu. W tym celu opracowywane są odpowiednie procedury na podstawie zaleceń przekazanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

• Przedszkola są zaopatrywane w środki ochrony osobistej. Od początku tego tygodnia trwa dystrybucja płynów do dezynfekcji. Oprócz przedszkoli trafią one także do szkół i pozostałych placówek. W sumie krakowski samorząd rozdysponowuje w tym tygodniu ponad 18 tysięcy litrów płynu.

• Ponadto, prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystąpił do Wojewody Małopolskiego o przekazanie do przedszkoli i szkół pozostałych środków ochronnych, takich jak maseczki, fartuchy czy rękawiczki, pochodzących z Agencji Rezerw Materiałowych. Niezależnie od tego, środki ochronne są kupowane przez przedszkola w ramach planów finansowych jednostek.

• W akcję wsparcia włączają się także mieszkańcy Krakowa, w tym pracownicy krakowskich szkół, które przekazują produkowane przez siebie maseczki oraz przyłbice ochronne także krakowskim przedszkolom.

• Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa prosi o śledzenie informacji dotyczących otwarcia poszczególnych przedszkoli, które będą publikowane w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa. Prosimy także o sprawdzanie stron internetowych poszczególnych przedszkoli oraz bezpośredni kontakt z dyrektorami przedszkoli w tym zakresie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY