Krakowskie szkoły z szansą na dofinansowanie działań zwiększających świadomość zmian klimatu

Minister Klimatu ogłosił nabór na dofinansowanie projektów mających na celu prowadzenie przez szkoły działań podnoszących świadomość na temat  łagodzenia zmian klimatu i przystosowanie się do ich skutków. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 6,8 mln zł, a minimalna kwota dofinansowania wynosi ponad 863 tys. zł. Zachęcamy krakowskie szkoły do aplikowania o środki na ten cel. Nabór wniosków trwa do 30 czerwca 2020 r. do godz. 15.00.

Krakowskie szkoły z szansą na dofinansowanie działań zwiększających świadomość zmian klimatu
Fot. pixabay.com

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Informujemy o możliwości składania wniosków  o dofinansowanie projektów na „Prowadzenie przez szkoły działań podnoszących świadomość na temat łagodzenia zmian klimatu i przystosowania się do ich skutków” w ramach naboru wniosków ogłoszonego przez Ministra Klimatu. W sumie na ten cel przeznaczono ponad 6,8 mln zł, a minimalna kwota dofinansowania wynosi ponad 863 tys. zł. Warto podkreślić, że poziom dopuszczalnego finansowania projektu wynosi do 100% kosztów kwalifikacyjnych.

Celem projektu jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie łagodzenia zmian klimatu i adaptacji do ich skutków. Dzięki niemu uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu oraz sposobami na łagodzenie i przystosowanie się do nich. Dzięki niemu będą mogli także brać udział w działaniach o charakterze proklimatycznym, ale też samodzielnie wprowadzać rozwiązania na poziomie lokalnym.

Termin składania wniosków trwa do 30 czerwca 2020 r. do godz.15.00. Szczegółowe informacje na temat programu i składania wniosków można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Klimatu.

Wydział Edukacji

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY