Trwają zapisy na bieg sztafetowy „O Szablę Kpt. Antoniego Stawarza”

30 października br. na stadionie Wojskowego Klubu Sportowego „Wawel” (ul. Podchorążych 3 w Krakowie) odbędą się zawody upamiętniające 101. rocznicę wyzwolenia Krakowa spod władzy zaborczej. Trwają zapisy reprezentacji krakowskich liceów na to wydarzenie.

Trwają zapisy na bieg sztafetowy „O Szablę Kpt. Antoniego Stawarza”
Fot. Wydział Sportu UMK

Bieg Sztafetowy „O Szablę Kpt. Antoniego Stawarza” to doskonała okazja do uczczenia tamtych wydarzeń oraz zmierzenia się z rówieśnikami w sportowej rywalizacji.

Najważniejsze informacje o Biegu: sztafeta składa się z dwóch dziewcząt i dwóch chłopców, trasa sztafety biegnie po bieżni (4 x 800 m), każdy z uczestników sztafety ma do pokonania 2 okrążenia bieżni (2 x 400 m), o miejscu zajętym przez reprezentację szkoły decyduje uzyskany łączny czas, a czas uzyskany przez sztafetę to suma czasów uzyskanych przez poszczególnych zawodników

Krakowskie licea mogą zgłosić się do Biegu wysyłając e-mail w terminie do 23 września br. na adres: klaudia.bascik@um.krakow.pl

Zachęcamy również dzieci i młodzież, całe klasy i  nauczycieli do kibicowania zawodnikom podczas Biegu oraz do udziału w wydarzeniach organizowanych z tej okazji przez Miasto. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Szczegółowy regulamin oraz harmonogram Biegu zostanie przesłany zainteresowanym szkołom po uzyskaniu zgłoszeń do zawodów.

Dla uczestników Biegu przewidziane są nagrody i dyplomy, a dla reprezentowanych przez nich szkół bony na zakup sprzętu sportowego. Najlepsza drużyna 30 października br. otrzyma główne trofeum „SZABLĘ KAPITANA STAWARZA”!

Źródło: Wydział Sportu UMK

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY