Krakow Sevens – czas na olimpijskie emocje

Jedna z najpopularniejszych, drużynowych dyscyplin sportowych globu przed trzema laty wróciła do programu igrzysk olimpijskich. Rugby, bo o nim mowa, obecne jest również na sportowej mapie Krakowa, a w ostatnich latach święci spore sukcesy. W dniach 14 i 15 września będzie można oglądać młode rugbistki i rugbistów Juvenii podczas rywalizacji w wyjątkowym, międzynarodowym turnieju Krakow Sevens o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.  

Krakow Sevens – czas na olimpijskie emocje
Fot. Portal Edukacyjny

Rugby w odmianie siedmioosobowej to bardzo dynamiczny i efektowny sport. Zawodnicy rozgrywają krótkie mecze (dwa razy po siedem minut), podczas których nie brakuje efektownych rajdów, szarż, magicznych podań i przyłożeń, które podrywają kibiców z miejsc. Turniejowa forma pozwala w ciągu dnia oglądać wiele drużyn, grających w różnym stylu i emocjonować się od pierwszego do ostatniego gwizdka.

Tak właśnie będzie 14 i 15 września, kiedy do Krakowa przyjadą zespoły z Danii, Węgier, Austrii, Litwy, Łotwy i Ukrainy aby w dwudniowych zmaganiach powalczyć o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa. Rywalizacja w Krakow Sevens będzie toczyć się na dwóch boiskach: Juvenii Kraków przy ulicy Na Błoniach 7 oraz w Nowej Hucie na obiektach Narodowego Centrum Rugby 7. Turniej przeznaczony jest dla zespołów do lat 19 i rywalizują w nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Obok mistrzów i mistrzyń Polski z Juvenii będzie można zobaczyć również inne, czołowe polskie „siódemki”.

Wszystkie niezbędne informacje na temat zmagań można znaleźć na stronie www.krakow7s.com. Już wkrótce pojawi się tam harmonogram spotkań oraz wszystkie szczegóły wydarzeń towarzyszących zmaganiom sportowym. Młodsi i starsi kibice z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. 

Wstęp na trybuny obu stadionów jest bezpłatny.

Źródło: Rz.K.S. JUVENIA

Tagi: edukacja, sport

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Kobylański
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY