Wybierzmy wspólnie "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi"

W Krakowie nie brakuje miejsc przyjaznych krakowskim rodzinom. W ramach plebiscytu "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi" zostaną wyróżnione te miejsca, w których rodzice z dziećmi mogą czuć się szczególnie komfortowo. Zgłoszenia są przyjmowane do 30 września.

Wybierzmy wspólnie
Fot. Portal Edukacyjny

Plebiscyt "Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi” jest realizowany w ramach polityki prorodzinnej Gminy Miejskiej Kraków oraz kampanii społecznej „Kraków stawia na Rodzinę”. Jego celem jest prezentacja, promocja oraz zwiększenie na terenie miasta Krakowa liczby miejsc przyjaznych rodzicom z dziećmi w różnym wieku i aktywności tych rodzin w życiu społeczno-kulturalnym. Chcemy w sposób szczególny wskazać, wyróżnić i spopularyzować miejsca na mapie Krakowa dedykowane rodzinom z dziećmi, a także docenić te podmioty, które podejmują działania na rzecz tworzenia udogodnień dla rodzin. Pragniemy tym samym zwiększyć liczbę miejsc wyjątkowych i przyjaznych krakowskim rodzinom, w których będą się czuć komfortowo.

Nagrody zostaną przyznane w następujących kategoriach:

  • Hotele, Gastronomia i Rozrywka
  • Firmy Produkcyjne, Obiekty Handlowo-Usługowe i Mieszkalne
  • Kultura, Sport i Rekreacja
  • Urzędy i Edukacja
  • Zdrowie

Laureaci plebiscytu w poszczególnych kategoriach zostaną nagrodzeni Certyfikatem Prezydenta Miasta Krakowa, który zostanie wręczony podczas uroczystej gali zorganizowanej po zakończeniu projektu. Wyróżnione placówki oznaczone zostaną specjalną naklejką jako Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi. Dodatkowo nagrodzone miejsca będą prezentowane i promowane na miejskich stronach internetowych, w szczególności poświęconych działaniom prorodzinnym, jako przykłady dobrych praktyk i działań wspierających krakowskie rodziny z dziećmi. 

Zgłoszenia miejsca mogą dokonywać zarówno podmioty, jak i pełnoletnie osoby fizyczne. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy przesłać elektronicznie lub dostarczyć standardową pocztą wniosek zgłoszeniowy do 30 września 2019 roku na adres Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK (ul. Dekerta 24, 30-703 Kraków). Wniosek elektroniczny dostępny jest na stronie www.kkr.krakow.pl (zakładka PLEBISCYT), można go również pobrać tutaj.

Szczegółowa informacja jest także dostępna pod numerem telefonu: 12 616 1970.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Kobylański
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY