Święto Miasta i Flagi Krakowa - ważne informacje

Coraz bliżej Święto Miasta i Flagi Krakowa. Poniżej ważne informacje dotyczące zbliżających się czerwcowych obchodów i zasad posługiwania się symbolami Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa.

Święto Miasta i Flagi Krakowa - ważne informacje
Fot. Magiczny Kraków

W kontekście zbliżających się czerwcowych obchodów Święta Miasta i Flagi Krakowa uprzejmie przypominamy o obowiązujących unormowaniach zawartych w zarządzeniu  Nr 1336/2017 Prezydenta Miasta Krakowa z dnia 31 maja 2017 r. w sprawie zasad posługiwania się symbolami Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa oraz zmieniającym je zarządzeniu Nr 906/2019  z dnia 18 kwietnia 2019 r.

Zgodnie z § 4 ust. 1 ww. zarządzenia nr 1336/2017, flaga i barwy Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa umieszczane są na budynkach i obiektach, a także w innych miejscach, w szczególności dla podkreślenia podniosłego charakteru uroczystości oraz świąt i rocznic państwowych lub miejskich. W ust. 2 zaleca się eksponowanie Flagi Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w terminach i na zasadach wskazanych w załączniku nr 1 do zarządzenia. Aktualny załącznik wprowadzony zarządzeniem ww. zarządzeniem Nr 906/2019 zawiera kalendarium tegorocznych świąt i wydarzeń.

W przypadku wystąpienia takiej potrzeby, flagami Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa dysponuje Wydział Komunikacji Społecznej UMK, proszę kierować wnioski drogą mailową na adres: Michal.Dziewonski@um.krakow.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Kobylański
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY