Pokażmy Polakom jak nie śmiecić! Trwa rejestracja na Czyste Tatry 2019

Jedna z największych inicjatyw propagujących ochronę środowiska szykuje się do kolejnego finału. 29 czerwca w Zakopanem tysiące wolontariuszy wyruszą w góry i pokażą jak bardzo zależy im na pięknie otaczającej nas przyrody. w ósmej odsłonie projektu Czyste Tatry każdy może wziąć udział. Wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza dostępnego na stronie www.czystapolska.org.pl

Pokażmy Polakom jak nie śmiecić! Trwa rejestracja na Czyste Tatry 2019
Fot. Portal Edukacyjny

Co roku pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego usuwają ze szlaków ok. 40-50 ton śmieci pozostawionych przez turystów. Wiele z nich to tworzywa sztuczne, które rozkładają się setki lat, a zawarte w nich toksyny mogą zatruwać wodę, glebę i powietrze. Inicjatywa Czyste Tatry już od 2012 roku stara się przeciwdziałać pozostawianiu śmieci w górach i uświadamiać, jak ważne jest dbanie o ekosystem. Praca tysięcy wolontariuszy przynosi efekty, o czym świadczy fakt, że zmniejsza się ilość odpadów zbieranych w kolejnych edycjach projektu.

Rejestracja na ósmą edycję Czystych Tatr ruszyła tradycyjnie w Dzień Ziemi, 22 kwietnia. Aby wziąć w niej udział, należy wypełnić formularz, znajdujący się tutaj. Warto zrobić to już teraz, ponieważ na niektórych szlakach TPN wprowadza ograniczenia w liczbie osób.
 

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronie inicjatywy czystapolska.org.pl.

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Kobylański
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY