Zaproszenie na konferencję ,,Szkoła wielokulturowa - wyzwania, potrzeby, możliwości''

Dyrektor Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi Małgorzata Niewodowska oraz Doradca metodyczny ds. wielokulturowości Urszula Majcher-Legawiec zapraszają na konferencję "Szkoła wielokulturowa - wyzwania, potrzeby, możliwości", która odbędzie się 14 listopada w Urzędzie Miasta Krakowa, Rynek Podgórski 1.

Zaproszenie na konferencję ,,Szkoła wielokulturowa - wyzwania, potrzeby, możliwości''
Fot. Portal Edukacyjny

W pierwszej części konferencji wyjaśnimy między innymi różnicę między pojęciami język polski jako obcy, odziedziczony i drugi oraz omówimy podejście integracyjno-inkluzyjne w  nauczaniu języka polskiego jako drugiego. Uczestnicy konferencji będą mieli także okazję wysłuchać referatu na temat edukacji międzykulturowej, w którym również zaprezentowane zostaną scenariusze lekcji oraz zapoznać się z wynikami badań na temat postaw nauczycieli wobec odmienności kulturowej.

W drugiej części konferencji, po przerwie, omówione zostaną takie zagadnienia, jak wspomaganie nauczycieli i szkół jako zadanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi, rola i zadania asystenta kulturowego oraz działalność Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców. Szczegóły znajdą Państwo w programie wydarzenia. Konferencja zaplanowana jest w godzinach od 9.00 (rejestracja od 8.30) do 13.15.

Zapisy przyjmowane są do dnia 12 listopada 2018r. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres joanna.markielowska@gmail.com

 

Serdecznie zapraszamy.

 

Dyrektor SPPPDDZNE

Małgorzata Niewodowska

oraz

Doradca ds. wielokulturowości

Urszula Majcher-Legawiec

 

Załączniki:

1. Program 1

2. Program 2

3. Plakat

4. Formularz zgłoszenia

pokaż metkę
Osoba publikująca: BEATA BATKO
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY