Zaproszenie do udziału w warsztatach pt. “Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”.

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Demagog wspólnie z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki serdecznie zapraszają nauczycieli, edukatorów oraz animatorów do wzięcia udziału w warsztatach pt. “Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”.

Zaproszenie do udziału w warsztatach pt. “Akademia Fact-Checkingu, czyli jak radzić sobie z fałszywymi informacjami”.
Fot. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNSe4SZgD9x-F2_HoZvcM5oo0PU3ApnZWwvSKX4vh5hWkV3Q/viewform

Wydarzenie odbędzie się 9 grudnia 2017 r. w godz. 9:00-14:00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie. Podczas warsztatów eksperci Stowarzyszenia podzielą się doświadczeniem i wiedzą na temat zjawiska fake news i metody sprawdzania wypowiedzi osób publicznych, zwanej fact-check. Projekt jest szczególnie ważny ze względu na narastający problem fałszywych informacji pojawiających się w Internecie, który prowadzi do dezorientacji i wprowadzania w błąd czytelników.

Warsztaty składają się z trzech części: fake news, wiarygodne źródła informacji, fact-checking. Chcemy wspólnie z uczestnikami szkolenia pochylić się nad problemem rzetelności i wiarygodności źródeł informacji w Internecie, poszerzyć wiedzę na temat zjawiska fake news, ale również wypracować konkretne działania w sferze edukacji.

Szkolenie zakończy się przyznaniem certyfikatu.

Aby uczestniczyć w warsztatach, należy wypełnić poniższy formularz. W przypadku przekroczenia liczby miejsc decyduje kolejność zgłoszeń.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdNSe4SZgD9x-F2_HoZvcM5oo0PU3ApnZWwvSKX4vh5hWkV3Q/viewform

Osoba kontaktowa:

Wiktor Nowak

Koordynator Akademii Fact-Checkingu

606 579 993

akademia.demagog@gmail.com

 

Adres:
Plac Na Groblach 9, 31-101 Kraków
mapa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAGDALENA WILK
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY