Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Pomoc dla Ukrainy

materiały Wydziału Edukacji UMK

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia już działają! Oferują pomoc psychologiczną dzieciom i dorosłym

2022-09-29

Za sprawą współpracy Miasta Krakowa z UNICEF powstały wyjątkowe miejsca. SŁOŃCE – Słoneczne Przestrzenie Wsparcia to osiem miejsc w różnych lokalizacjach Krakowa, w których z pomocy psychologów, pedagogów i logopedów mogą korzystać dzieci z Ukrainy, jak i ich polscy rówieśnicy. To także miejsca pełne dodatkowych aktywności dla rodziców, nauczycieli oraz asystentów wielokulturowych.

pixabay.com

Z pomocą UNICEF-u powstało Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne

2022-09-29

Od 1 września działa Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne, które powstało przy współpracy samorządu Krakowa oraz Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Ośrodek ma charakter integracyjny i jest przeznaczony zarówno dla polskich, jak i dla ukraińskich dzieci. Opieką otoczone są tutaj dzieci ze szczególnymi potrzebami edukacyjnymi, np. z autyzmem.

© UNICEF/UN0684312/Moskalenko

Co najmniej 200 dodatkowych miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy

2022-09-16

Dzięki współpracy nawiązanej przez Miasto Kraków z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) uruchomionych zostanie co najmniej 200 miejsc w przedszkolach dla dzieci z Ukrainy. To wsparcie kierowane nie tylko do najmłodszych, ale również do ich rodziców i opiekunów.

pixabay.com

„Forbes” pisze o zaangażowaniu krakowskich szkół

2022-09-13

Pomoc edukacyjna, którą miasto Kraków wraz z UNICEF-em oferują dzieciom i młodzieży z Ukrainy, przyciąga uwagę zagranicznych mediów. Amerykański „Forbes” podkreśla, że krakowskie szkoły stanęły na wysokości zadania – nie tylko ciepło przyjęły młodych uchodźców, ale też wiedzą, jak stworzyć im odpowiednie warunki do nauki i pomóc odbudować poczucie bezpieczeństwa.

Fundacja Zustricz

Meeting Point rozpoczął działalność! Czeka w nim mnóstwo atrakcji dla każdego

2022-09-12

Kilka dni temu swoją działalność rozpoczął Meeting Point. To miejsce, gdzie dzieci, młodzież i dorośli (zarówno z Ukrainy, jak i Polski) mogą dobrze spędzić czas. Znajduje się w pięknym budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki na parterze (wejście od ul. Szujskiego).

Michał Korta / materiały UNICEF

Jeszcze więcej asystentów wielokulturowych w krakowskich szkołach

2022-09-07

Pomagają uczniom w nauce i odnalezieniu się w szkolnej rzeczywistości. Są również ogromnym wsparciem dla nauczycieli oraz rodziców potrzebujących pomocy w organizacji życia w Polsce. O kim mowa? Oczywiście o asystentach wielokulturowych, którzy od wielu lat współtworzą oblicze krakowskich szkół. Tak będzie też w nowym roku szkolnym, a dzięki współpracy Miasta Krakowa z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) jeszcze więcej asystentów zostanie zatrudnionych w miejskich szkołach.

materiały organizatorów

Dzień Solidarności Miast Światowego Dziedzictwa pod znakiem solidarności z Ukrainą

2022-09-07

Przed nami 8 września. To szczególny dzień, w którym pamiętamy o przywileju posiadania wybitnej części światowego dziedzictwa w naszych miastach, a także przypominamy o ważnej odpowiedzialności za ochronę i promocję tego dziedzictwa.

materiały organizatorów

MEETING POINT. Dzień otwarty. Poznajmy się! / День відкриття. Знайомимося!

2022-08-30

Meeting Point to miejsce, gdzie dzieci, młodzież i dorośli (zarówno z Ukrainy i Polski) mogą dobrze spędzić czas. To przestrzeń stworzona dla dzieci i młodzieży, ale też ich opiekunów. Tutaj odbywać się będą międzykulturowe, bezpłatne zajęcia, rozwijające pasje dzieci, młodzieży i dorosłych. / Meeting Point — це місце, де діти, підлітки та дорослі (як з України, так і з Польщі) можуть добре провести час. Це простір, створений для дітей та підлітків, а також для їхніх опікунів.

materiały organizatorów

Infolinia dla ukraińskich uczniów i studentów oraz ich rodzin

2022-08-30

Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej uruchomiło specjalną infolinię informacyjną dla ukraińskich uczniów, studentów oraz ich rodzin i opiekunów.

pixabay.com

W tych liceach i technikach powstaną oddziały przygotowawcze

2022-08-24

W związku ze stałym napływem do Krakowa dzieci i młodzieży z Ukrainy, od 1 września w aż sześciu szkołach ponadpodstawowych jest planowane uruchomienie oddziałów przygotowawczych. W razie potrzeby Miasto Kraków będzie tworzyć dodatkowe tego typu oddziały. Będą one powstawać także w szkołach podstawowych. Informacje na ten temat będą publikowane w Portalu Edukacyjnym Miasta Krakowa.

Znajdź