Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

Już niebawem startuje tegoroczny budżet obywatelski

2021-03-01

Wiesz, czego potrzeba na twoim osiedlu lub w najbliższej okolicy? Masz pomysł na ciekawą społeczną inicjatywę i zastanawiasz się, skąd wziąć środki na jej realizację? Wykorzystaj szansę jaką daje nadchodząca edycja budżetu obywatelskiego. Bo także ty możesz wpłynąć na to, jak funkcjonuje i zmienia się nasze miasto!

Zostań członkiem Rady Budżetu Obywatelskiego

2021-02-26

Prezydent Miasta Krakowa ogłasza otarty nabór na wakujące miejsca w Radzie Budżetu Obywatelskiego miasta Krakowa. Nabór trwa do 12 marca.

Czy ktoś tu zamawiał książki? Tak, cały tysiąc! Niecodzienna dostawa już w Krakowie

2021-02-26

Kolorowa ciężarówka Empiku wyładowana po brzegi książkami, która od kilku dni kursuje po Polsce, dotarła już do Szkoły Podstawowej nr 134 w Krakowie. W czwartek 25 lutego nauczyciele i uczniowie zebrali się przed budynkiem, żeby odebrać zasłużoną nagrodę – tysiąc wymarzonych tytułów ufundowanych dla zwycięzców ogólnopolskiego konkursu „1000 powodów, by czytać”. Szkolną bibliotekę czeka więc spora rewolucja.

NIE DAJ SIĘ – wsparcie psychiczne uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie pandemii – odcinek XII

2021-02-24

Pani Anna Korfel-Jasińska, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki zaprasza na XII odcinek cyklu.

KS Prądniczanka zaprasza na drugą edycję UEFA Playmakers

2021-02-24

Klub Sportowy Prądniczanka Kraków prowadzi nabór otwarty do drugiej edycji nowatorskiego i bezpłatnego programu UEFA Playmakers skierowanego do dziewczynek w wieku 5-8 lat, które nigdy wcześniej nie brały udziału w zajęciach piłkarskich.

Kto zdobędzie tytuł Mistrza Wypracowań? Ruszył konkurs serwisu dyktanda.pl

2021-02-19

Uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz dorośli znów mogą zawalczyć o nagrody korzystając ze szkolnej wiedzy. To wszystko zasługa popularnego serwisu edukacyjnego dyktanda.pl, w którym rozpoczęła się właśnie druga edycja konkursu Mistrz Wypracowań.

Nowa szkoła na Klinach już założona

2021-02-19

17 lutego podczas sesji Rada Miasta Krakowa jednogłośnie podjęła uchwałę będącą aktem założycielskim nowej szkoły podstawowej na osiedlu Kliny wraz z przygotowanym dla niej statutem. Budowa obiektu przy ulicy Bartla 29, realizowana przez Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, weszła już w etap końcowy. Oddanie szkoły do użytku zaplanowano na koniec tegorocznych wakacji.

Rusza rekrutacja do krakowskich przedszkoli

2021-02-18

Już 1 marca rozpocznie się rekrutacja do krakowskich samorządowych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022.

Krakowscy uczniowie potrafią wiele. Teraz udowodnią to we własnych filmach!

2021-02-18

„Pokaż, co potrafisz” – to tytuł konkursu filmowego skierowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W jego ramach, młodzi ludzie z krakowskich szkół będą realizować filmy, w których przedstawią swoje zainteresowania i mocne strony. Ale to nie wszystko – do udziału w konkursie poszukiwani są także mentorzy, którymi mogą zostać nauczyciele oraz uczniowie krakowskich techników. Będą oni wspierać uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w tworzeniu filmów, a równocześnie – pomagać w wyborze najlepszej dla nich ścieżki kształcenia.

Zapisy do szkół podstawowych już od 1 marca

2021-02-18

Od 1 do 31 marca rodzice i opiekunowie będą mogli dokonywać zapisów dzieci do samorządowych szkół podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu, a dzieci spoza rejonu – na podstawie kryteriów określonych w uchwale Rady Miasta Krakowa.

Znajdź