Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Edukacja – dialog – współpraca. Spotkanie krakowskich jednostek oświatowych z organizacjami pozarządowymi

[AKTUALIZACJA 27.02.2025 r.: Limit miejsc został wyczerpany. Bardzo dziękujemy za przesłane formularze zgłoszeniowe] Serdecznie zapraszamy dyrekcję krakowskich jednostek oświatowych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych na wyjątkowe wydarzenie sieciujące, które odbędzie się 4 marca 2025 roku w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20.22. Spotkanie jest okazją do wymiany doświadczeń, integracji oraz nawiązania współpracy pomiędzy szkołami, NGO oraz instytucjami miejskimi. Wydarzenie ma charakter warsztatowy.

Fot. Wydział Edukacji i Projektów Edukacyjnych

[AKTUALIZACJA 27.02.2025 r.: Limit miejsc został wyczerpany. Bardzo dziękujemy za przesłane formularze zgłoszeniowe]

Każdy uczestnik/uczestniczka może wziąć udział w max. 2 sesjach warsztatowych, każda z nich trwa 1,5 godz. Wybór i przypisanie do poszczególnej sesji odbędzie się w trakcie rejestracji na miejscu wydarzenia.

  1. Ekologia

Zmiana klimatu to jedno z naszych największych wyzwań. W Krakowie podejmujemy wiele działań proekologicznych i proklimatycznych - w przedszkolach, szkołach, organizacjach pozarządowych i miejskich instytucjach. Wspólnie możemy zrobić więcej dla naszej planety!

  1. Zdrowie psychiczne

Ostatnie lata pokazały nam w wyjątkowy sposób, jak ważne są działania na rzecz dobrostanu i bezpieczeństwa psychicznego. Korzystajmy z naszej wiedzy, doświadczeń, eksperckich zasobów Krakowa, które są wyjątkowe!

  1. Przedszkola i NGO

Przedszkolaki mają ogromną chęć do działania! Mimo młodego wieku udowadniają to każdego dnia. Ich zaangażowanie wspierają dyrektorki i pracowniczki przedszkoli, które mają mnóstwo pomysłów na nowe działania. Bardzo za to dziękujemy i jedno jest pewne: warto jeszcze ściślej współpracować!

  1. Wolontariat

W wielu jednostkach działają krakowskie koła wolontariatu. Możliwości zaangażowania w działania na rzecz innych jest w Krakowie bardzo wiele. Zastanówmy się wspólnie jak możemy jeszcze bardziej angażować młodzież w wolontariat.

  1. Działania społeczne i obywatelskie

Kraków to miasto, w którym stawiamy na mądrą edukację obywatelską. Chcemy też angażować młodych ludzi i ich mentorów w działania na rzecz naszej lokalnej społeczności. Z każdym rokiem tych możliwości jest więcej - nie tylko w ofercie miasta, ale także organizacji pozarządowych. Korzystajmy z nich - z pożytkiem dla nas wszystkich!

  1. Przemoc

Wspólnie chcemy stawiać czoła przemocy. Pracujmy razem, aby tworzyć bardziej bezpieczne i wspierające środowisko, w którym każde dziecko i młody człowiek czuje się dobrze.

  1. Wielokulturowość

Kraków jest miastem otwartym. Spotykają się tu różne kultury i tradycje. Dbajmy o różnorodność naszego miasta i czerpmy z niej inspirację w edukacji, ale też w innych, codziennych działaniach. 

  1. Równość

Kraków to miasto, które wspiera różnorodność. Warsztat pomoże uczestnikom zrozumieć, jak tworzyć środowisko, w którym każdy – niezależnie od swojej tożsamości czy pochodzenia – ma równe szanse. Zainspirujemy się przykładami krakowskich inicjatyw, które aktywnie działają w tematach równości.

  1. Nowe technologie

Innowacje to dla nas ogromne wyzwanie, ale też szansa. Cyfrowe narzędzia są nie tylko barierą, ale mogą być też świetną drogą do rozwijania kreatywności, angażowania uczniów i poszerzania horyzontów w nauce. 

  1. Edukacja kulturalna

Kraków jest miastem kultury. Chcemy, aby było w nim jeszcze więcej kreatywnej energii i wspólnych działań. Instytucje kultury, młodzieżowe domy kultury, szkoły i przedszkola, twórcze NGO-sy są na to gotowe!

 

Program wydarzenia:

  • miejsce: Klaster Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20, bud. A;

  • czas: 10.00-14.30.

    • 9.00 – rejestracja uczestników,

    • 10.00 – rozpoczęcie spotkania,

    • 10.30 – praca w grupach tematycznych,

    • 12.00-12.45 – przerwa na lunch i sieciowanie,

    • 12.45-14.15 – drugi blok pracy w grupach tematycznych,

    • 14.30 – zakończenie wydarzenia.

​W wydarzeniu wezmą udział:
 

  • Maria Klaman, Zastępczyni Prezydenta Miasta Krakowa,
  • Artur Buszek, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Organizacji Pozarządowych.
     

Zapisy na wydarzenie odbywają się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do 27 lutego br.

 

  • dla jednostek oświatowych
  • dla organizacji pozarządowych

UWAGA! Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Twardosz
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2025-02-21
Data aktualizacji: 2025-02-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź