Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Promuj Szkolny Budżet Obywatelski i zrealizuj wymarzony projekt!

Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana zaprasza krakowskie podstawowe szkoły samorządowe do udziału w konkursie na najlepsze pomysły dotyczące promocji idei Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. Portal Edukacyjny

Prace konkursowe mają przygotować uczniowie, z ewentualną pomocą nauczycieli, rodziców bądź innych pracowników szkoły. Do wygrania trzy wyjazdy do Centrum Wypoczynku JORDANOVA k. Starego Sącza oraz szansa na zrealizowanie wymarzonych projektów na rzecz zwycięskich szkół.

Szkolny Budżet Obywatelski 2022 to rozszerzenie puli programów partycypacji społecznej w Gminie Miejskiej Kraków. Adresatami tego programu są uczniowie samorządowych szkół podstawowych.

Organizator dopuszcza różnorodne formy prac konkursowych: graficzne,filmowe, muzyczne, opisowe, itd. Mogą to być np. projekty materiałów promocyjnych (plakatów, ulotek, banerów, billboardów, itp.), spoty ifilmy reklamowe (np. nakręcone telefonem komórkowym) bądź scenariusze na nie, pomysły na niekonwencjonalne działania marketingowe (np.memy,virale, teledyski, itp.), aż po koncepcje kompleksowych strategii promocji idei Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Zgłoszenia konkursowe będą oceniane pod względem: innowacyjności i kreatywności,pracochłonności i złożoności koncepcji oraz walorów estetycznych i artystycznych.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 maja br.

Trzy pierwsze szkoły z największą liczbą punktów na liście rankingowej (która powstanie po ocenie prac przez komisję konkursową) otrzymają równorzędne nagrody konkursowe: bezpłatny wyjazd na „zieloną szkołę” do Centrum Wypoczynku JORDANOVA w Gołkowicach Górnych k. Starego Sącza dla wybranej, wskazanej przez dyrektora szkoły klasy lub uczniów wraz z nauczycielami. Opisana wyżej lista rankingowa szkół będzie również podstawą do przyznania szkołom przez Gminę Miejską Kraków środków w ramach Szkolnego Budżetu Obywatelskiego 2022.

Konkurs „Promujemy Szkolny Budżet Obywatelski 2022” ma na celu promowanie koncepcji partycypacji społecznej w krakowskich szkołach podstawowych samorządowych, a także zachęcanie uczniów i uczennic do współdecydowania oraz aktywnego uczestnictwa w życiu szkoły i miasta.

Szczegółowe i pełne informacje na temat konkursu są zawarte w regulaminie, dostępnym na stronie www.cmjordan.krakow.pl w zakładce "Konkursy i festiwale".

pokaż metkę
Autor: Lucyna Jaczewska
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-05-09
Data aktualizacji: 2022-05-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź