Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Harmonogram Krakowskiego Tygodnia Zawodowców X edycja 2024 r.

11 marca rozpocznie się X edycja Krakowskiego Tygodnia Zawodowców. Wydarzeniu będą towarzyszyć także otwarte soboty organizowane w krakowskich szkołach prowadzących kształcenie zawodowe. Już teraz warto zapoznać się z programem!

Fot. Materiały organizatora

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół podstawowych

Drodzy Uczniowie i Rodzice

Rynek pracy jest ściśle związany z rozwojem nowych technologii kreujących zapotrzebowanie na reprezentantów konkretnych zawodów. Doświadczenia poprzednich edycji projektu wskazują na to, że prezentowane podczas Krakowskiego Tygodnia Zawodowców oferty pozwalają uczniom szkół podstawowych zdobyć dodatkowe doświadczenie i wiedzę merytoryczną, co ma niebagatelny wpływ na optymalizację wyboru dalszej ścieżki kształcenia i zwiększa szansę na odniesienie przyszłego sukcesu zawodowego.

Zapraszam do udziału w dziesiątej już edycji wydarzenia promującego szkolnictwo techniczne i branżowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie on odbywał się na terenie czterech rejonów Krakowa w terminach określonych kolejnymi tygodniami:

 

Krowodrza: 18.03-22.03

Śródmieście: 18.03-22.03

Podgórze: 11.03-15.03

Nowa Huta: 11.03-15.03

 

Wydarzeniom tym będą towarzyszyć Otwarte Soboty, organizowane we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

Krowodrza 23.03

Śródmieście 23.03

Podgórze 16.03

Nowa Huta 16.03

2023_03_krakowski tydzień zawodowców.jpg

Jak co roku, w ramach tego przedsięwzięcia, uczniowie będą mogli wziąć udział w licznych i atrakcyjnych inicjatywach mających pomóc im w wyborze odpowiedniej ścieżki kształcenia zawodowego. Szczególnie zachęcam do osobistego uczestnictwa w KTZ w formie stacjonarnej, co da możliwość bezpośredniego doświadczenia praktycznego z wybranymi zawodami. Uzupełnieniem będzie możliwość odwiedzenia szkół technicznych w formie on-line. Decyzja dotycząca udziału uczniów i formy tego uczestnictwa powinna być wynikiem porozumienia dyrektorów szkół odwiedzających i goszczących lub indywidualnego ustalenia pomiędzy odwiedzającymi, a dyrekcją szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe.

Bardzo gorąco zachęcam do aktywnego korzystania z propozycji przygotowanych przez szkoły techniczne i branżowe w ramach KTZ.

Załączniki – linki do harmonogramu KRAKOWSKIEGO TYGODNIA ZAWODOWCÓW, plakat oraz baner.

Link nr 1

Link nr 2

 

 

 

Z wyrazami szacunku,

Anna Domańska

Dyrektor Wydziału Edukacji

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Twardosz
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2024-03-06
Data aktualizacji: 2024-03-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź