Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Mikrokoncerty, czyli bliskie spotkania z muzyką dawną dla dzieci

Mikrokoncerty w ramach festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia to nowa propozycja KBF dla najmłodszych krakowian. Podczas 20. edycji festiwalu proponujemy cykl trzech bardzo bliskich spotkań z muzyką dawną, które odbędą się 3, 4 i 5 kwietnia o godz. 11.00 w centrum Krakowa, w Pałacu Potockich.

materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Podczas koncertów studenci Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie zaprezentują następujące instrumenty: skrzypce barokowe, flet prosty, dudy, lutnię oraz sopiłkę (ludowy flet ukraiński). Trwające 45 minut koncerty poprowadzi w sposób zrozumiały i przystępny dla młodych słuchaczy teoretyczka muzyki, nauczycielka, skrzypaczka i mama – Paulina Kula.

Krakowskie Biuro Festiwalowe przyłącza się w ten sposób do oferty edukacji kulturalnej dla najmłodszych i zachęca do udziału w największych festiwalach muzycznych w Europie, których jest organizatorem.

Mikrokoncerty skierowane są do dzieci w wieku 7-10 lat. W każdym spotkaniu mogą wziąć udział dwie klasy.

Zapraszamy Państwa do kontaktu z nami i zgłoszenia zainteresowania uczestnictwem w Mikrokoncertach, czyli bliskich spotkaniach z muzyką dawną organizowanych przez KBF. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Na zgłoszenia czekamy od 21 do 24 marca 2023. O przyjęciu zadecyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o przemyślane rezerwowanie terminów. Przy zgłoszeniach proszę podać datę spotkania, w którym chcieliby Państwa wraz z klasą wziąć udział, nazwę szkoły i numer klasy oraz liczbę dzieci.

Koordynatorem projektu jest Elżbieta Błońska z Działu Projektów Społecznych i Edukacji KBF. Zgłoszenia (z podaniem terminu, nazwą szkoły i klasy oraz numerem telefonu do opiekuna grupy) należy wysłać na adres: elzbieta.blonska@kbf.krakow.pl

źródło: KBF

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-03-21
Data aktualizacji: 2023-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź