Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Czytanie rządzi w Krakowie

Rusza pierwsza w Polsce tak duża kampania samorządowców na rzecz czytelnictwa #CzytanieRządzi! Unia Metropolii Polskich, czyli 12 największych polskich miast, w tym Kraków przy wsparciu KBF – operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO – oraz Fundacja Powszechnego Czytania pokazują, dlaczego czytanie ma moc polepszania świata.

4 czytanie.png

 

Co czyta prezydent Jacek Majchrowski? Czy pożycza innym książki? Jakie publikacje czyta przy stole, a jakie – na plaży? Który cytat jest jego ulubionym? A co poleca na poprawę humoru? Każdy może to sprawdzić.

#CzytanieRządzi jest wysiłkiem, który kochamy. Poza tym pomaga człowiekowi w rozwoju i wciąga. Podobnie jak sport. I – tak jak w odniesieniu do sportu – zbliżające się wakacje to świetny czas na czytanie. #CzytanieRządzi ćwiczy nasz umysł oraz sprawia, że jesteśmy „w formie”: intelektualnie, społecznie i emocjonalnie; jesteśmy stabilni, zdrowi, kompetentni! Prezydenci dwunastu polskich metropolii występują w roli ambasadorów czytania – zapraszają do półprywatnej rozmowy, dzielą się swoimi upodobaniami literackimi, pokazują, że #CzytanieRządzi!

Więcej znajdziecie tutaj

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Dzikiewicz-Rożniatowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-06-10
Data aktualizacji: 2022-06-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź