Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Festiwal Młodych Twórców. Przed nami finał wyjątkowego wydarzenia!

27 maja od 10.00 do 13.00 w Teatrze KTO w Krakowie odbędzie się finał III edycji Festiwalu Młodych Twórców, który poświęcony jest twórczości młodzieży w przestrzeni mediów społecznościowych. W jego trakcie odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem finalistów festiwalu oraz wykład Rafała Gębury.

Młody Kraków
Fot. Młody Kraków

- Mając na uwadze wszechobecną i rozwijającą się aktywność młodych ludzi w Internecie oraz niepowtarzalną okazję do spotkania się z doświadczonym i profesjonalnym internetowym twórcą, gorąco zachęcamy do umożliwienia młodzieży szkolnej udziału w tym wydarzeniu, pod opieką nauczycieli – informują organizatorzy i jak dodają, z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, nauczyciele proszeni są o dokonanie zgłoszenia mailowo na adres anna.kurcab@um.krakow.pl. Należy to zrobić najpóźniej do 23 maja (poniedziałek), w treści maila wpisując nazwę szkoły, liczbę uczniów i opiekunów, telefon kontaktowy.

Kim jest Rafał Gębura? To dziennikarz i twórca kanału "7 metrów pod ziemią" na platformie YouTube, który opowiada o zwykłych ludziach, problemach społecznych i wartościach, uczy wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka. Na swoim kanale dziennikarz publikuje wywiady z bohaterami, którzy dzielą się z widzami osobistymi i zawodowymi przeżyciami. W programie wystąpili m.in.: była więźniarka Auschwitz, uczestnicy powstania warszawskiego, działacze klimatyczni, osoby z niepełnosprawnościami oraz przedstawiciele różnorodnych zawodów (pracownicy hospicjum, korespondenci wojenni czy pracownicy TOPR). Kanał cieszy się uznaniem ponad miliona użytkowników, został też wyróżniony prestiżowymi nagrodami tj. Grand Video Awards, Best Stream Awards, MediaTor.

Organizatorem wydarzenia jest Referat ds. Młodzieży Wydziału Polityki Społecznej i  Zdrowia UMK. Projekt realizowany jest w ramach Programu aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu miasta „Młody Kraków 2.0”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-05-12
Data aktualizacji: 2022-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź