Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak radzić sobie w kryzysie? Już jutro kolejny webinar!

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu "Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe". Odbędzie się ono już w najbliższą środę, 12 maja! Spotkania poprowadzą prof. Nathaniel Laor i dr hab. Maciej Pilecki.

materiały organizatorów
Fot. materiały organizatorów

Sytuacja geopolityczna w ostatnich kilku dziesięcioleciach jeszcze nigdy tak dramatycznie nie wpływała na nasze życie jak obecnie. Wszyscy patrzymy na to, co się dzieje za naszą wschodnią granicą z ogromną obawą i smutkiem. Ma to wpływ również na nasze  codzienne życie. Do naszych szkół i przedszkoli chodzą ukraińskie, rosyjskie i białoruskie dzieci. Napływają kolejni uchodźcy – głównie matki z dziećmi. Rodziny te mają traumatyczne doświadczenie wojny, smutku i  lęku o własne życie oraz życie najbliższych. Lęk i obawy są powszechne również u polskich dzieci i uczniów, którzy jeszcze niedawno doświadczyli silnego stresu w związku z pandemią.

Nie chcemy zostawić wszystkich uczniów i ich rodziców – niezależnie od pochodzenia – bez wsparcia i pomocy. Dlatego Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w Krakowie, z inicjatywy Miasta Krakowa w ramach procesowego wspomagania szkół i placówek oraz  przy współpracy z Niepubliczną Placówką Doskonalenia Nauczycieli Instytut Nauki Lektikon zaprasza nauczycieli, wychowawców, pedagogów i specjalistów pracujących z dziećmi i rodzicami na cykl webinarów "Dziecko i rodzina wobec wojny – interwencja kryzysowa, wsparcie psychologiczne, mediacje wielokulturowe".

Wydarzenie odbędzie się 22 marca od godziny 16.00 do 18.00. Szczególnie zapraszamy nauczycieli wychowawców, psychologów, pedagogów, specjalistów ze szkół i poradni. Link do rejestracji znajduje się tutaj.
 

Webinary odbędą się na platformie livewebinar. Udział w webinarach jest bezpłatny. Link do pokoju konferencyjnego zostanie wysłany w potwierdzeniu rejestracji. W razie pytań prosimy o kontakt: Katarzyna Płonka, tel. 605 222 609, e-mail: k.plonka@lektikon.edu.pl

źródło: materiały organizatorów

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-05-11
Data aktualizacji: 2022-05-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź