Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Jak będą działać przedszkola w tegoroczne wakacje?

Samorządowe przedszkola, jako placówki nieferyjne, funkcjonują przez cały rok. Wyjątkiem są przerwy, które przypadają podczas wakacji, gdy w placówkach wykonywane są remonty. Można już sprawdzić harmonogram dostępności miejskich przedszkoli w lipcu i sierpniu 2022 r.

Fot. pexels.com

W tym roku wakacyjną dwumiesięczną przerwę zaplanowało tylko 15 samorządowych przedszkoli – w tym czasie będą w nich prowadzone niezbędne remonty – m.in. termomodernizacje, modernizacje instalacji, wymiany parkietów czy prace malarskie.  To zdecydowanie mniejsza liczba zamkniętych przez dwa miesiące przedszkoli, niż w ubiegłym roku, kiedy tak długa przerwa dotyczyła aż 35 przedszkoli. Pozostałe samorządowe przedszkola będą działać na zmianę. W lipcu będą zamknięte 64 przedszkola, a w sierpniu – 63.

- W tym roku większość prac remontowych, ze względu na ich zakres, może być wykonywana wyłącznie podczas nieobecności dzieci. Poza zaplanowanymi i przyznanymi wcześniej środkami, przedszkola otrzymały dodatkowe wsparcie finansowe na wykonanie pilnych zadań remontowych przyznane przez krakowskie rady dzielnic. Realizowany będzie także program Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej "Ciepła woda użytkowa w obiektach samorządowych...", dzięki któremu w czasie wakacji możliwe będzie podłączenie ciepłej wody użytkowej z sieci wysokoparametrowej – informuje Anna Domańska, Dyrektor Wydziału Edukacji UMK i zachęca rodziców do dokładnego zapoznania się z harmonogramem pracy przedszkoli w wakacje. Jest on dostępny poniżej.

- W przypadku zamknięcia przedszkola, do którego uczęszcza dziecko, prosimy o sprawdzenie wolnych miejsc
w pobliskich przedszkolach lub rozważenie zapisania dziecka do przedszkola znajdującego się w pobliżu miejsca pracy
– dodaje Anna Domańska. Zaznacza również, że w czasie wakacji czynne są także młodzieżowe domy kultury, które działają w całym Krakowie. W ich ofercie można znaleźć również zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Harmonogram przerwy wakacyjnej w samorządowych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Miejską Kraków w lipcu i sierpniu 2022 r. (kliknij tutaj).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-02-17
Data aktualizacji: 2022-04-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź