Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Be.Eco! Fundacja Digital University zaprasza do udziału w projekcie

Profesjonalny, bezpłatny cykl warsztatów dla nauczycieli i nauczycielek już w zasięgu ręki! Ucz się od najlepszych i inspiruj innych. Los planety jest w naszych rękach. Właśnie ruszyły zapisy!

Fot. Fundacja Digital University

Projekt jest odpowiedzią na palące problemy naszej planety. W programie zaplanowaliśmy m.in. ciekawe i interaktywne warsztaty, eksperymenty, konkursy, a także turniej edukacji ekologicznej. Nie zabraknie scenariuszy lekcji i innych treści, których odbiorcami będą nie tylko uczniowie i uczennice, ale także ich rodzice.  

Do zgłoszenia zachęcamy nauczycieli i nauczycielki szkół podstawowych, którzy pod okiem ekspertów uzupełnią i wzbogacą wiedzę na temat wyzwań ekologicznych oraz skorzystają z konkretnych narzędzi i materiałów m.in. scenariuszy lekcji, które będę pomocne w pracy z dziećmi i tym samym przyczynią się do budowania świadomości społecznej wśród młodego pokolenia Polek i Polaków. 

Realizacja projektu BeEco jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne i brak formalnej edukacji w tym zakresie. Najnowsze badanie Deloitte z lipca 2021 wykazało, że zdecydowana większość Polaków obawia się zmian klimatycznych. W badaniu przeprowadzonym w Polsce na reprezentatywnej grupie 1145 osób powyżej 14 roku życia w czerwcu br. 81% ankietowanych stwierdziło, że jest zaniepokojone zmianami klimatycznymi. Niepokoju nie czuło w ogóle lub nie miało zdania tylko 7% ankietowanych. Jak się jednak okazuje, strach i obawy nie zawsze stanowią wystarczający powód zmian i działań na rzecz planety. Zgodnie z wynikami sondażu Eurobarometru prowadzonego w wiosną 2021 roku na zlecenie Parlamentu Europejskiego, tylko 52% Polek i Polaków zadeklarowało podjęcie działań w okresie 6 miesięcy przed badaniem. To mniej niż w jakimkolwiek kraju Unii Europejskiej. A to i tak znacząca poprawa od poprzedniego badania z 2019 roku.  

Te dane są alarmujące, ale i inspirujące do podjęcia działań. Wierzymy w moc edukacji i wierzymy, że edukacja ekologiczna dzieci pozwala kształtować proekologiczne zachowania. Dzieci wiedzą, że ekologia jest istotna, aczkolwiek brakuje im praktycznej wiedzy, którą mogliby wdrożyć w życiu codziennym. To niezwykle istotne biorąc pod uwagę fakt, że samodzielne działania są w stanie zdziałać więcej niż nam się wydaje! 

Dlatego nie zwlekaj. Poznaj szczegóły projektu, zapisz się na warsztaty i zdobądź narzędzia, które przyczynią się do pozytywnych zmian. To nasza wspólna sprawa! Pierwsze warsztaty już w styczniu. 

Formularz i wszystkie szczegóły znajdują się na stronie internetowej: www.beeco.edu.pl i na profilu na FB: www.facebook.com/BeEcoEdu
 

Plakat informacyjny można pobrać tutaj.

  • Organizator projektu: Fundacja Digital University
  • Współorganizator projektu: Fundacja Deloitte
  • Partner strategiczny: Bank BNP Paribas oraz Knauf Insulation
  • Partner merytoryczny: Who Will Save The Planet
  • Partner: Rodzice dla Klimatu

źródło: Fundacja Digital University

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-12-06
Data aktualizacji: 2021-12-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź