Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowska Szkoła i Akademia Dyrektorów – czas start!

Kierowanie szkołą wymaga wyjątkowych kwalifikacji i kompetencji. Z jednej strony niezbędna jest specjalistyczna wiedza, z drugiej – umiejętność sprawnego poruszania się w wielu dziedzinach związanych z zarządzaniem. Aby wesprzeć dyrektorów szkół w tym zadaniu, Miasto Kraków organizuje nowy cykl szkoleń. Są nimi Krakowska Szkoła Dyrektorów i Krakowska Akademia Dyrektorów!

pexels.com
pexels.com

- Dyrektorzy samorządowych przedszkoli, szkół i placówek bardzo chętnie podnoszą swoje kwalifikacje, korzystając z różnego rodzaju form doskonalenia. Wyzwania z jakimi na co dzień muszą się jednak mierzyć sprawiają, że procesu doskonalenia się nigdy nie można uznać za w pełni skończony. Aby jeszcze bardziej wesprzeć ich aktywność, we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 4 w Krakowie organizujemy dwa projekty szkoleniowe, które będą realizowane w roku szkolnym 2021/2022 – zarówno z myślą o nowych, jak i bardziej doświadczonych dyrektorach krakowskich szkół i placówek – informuje Anna Domańska, Dyrektor Wydziału Edukacji UMK.

Pierwszy z nich to Krakowska Szkoła Dyrektorów, czyli cykl pięciu szkoleń dla osób, które w tym roku po raz pierwszy objęły stanowisko dyrektora. Szkolenia będą obejmować zagadnienia związane z relacją organu prowadzącego z dyrektorem szkoły, budowaniem wizerunku szkoły/przedszkola/placówki w sieci, zarządzaniem finansami, prowadzeniem kontroli zarządczej oraz elementami protokołu dyplomatycznego w zakresie niezbędnym do sprawnej organizacji uroczystości szkolnych.

Drugi, Krakowska Akademia Dyrektorów, to natomiast podobny cykl szkoleń, ale skierowany do wszystkich dyrektorów chcących doskonalić umiejętności zarządcze.
- Będzie to przestrzeń do wymiany doświadczeń, prezentacji dobrych praktyk w takich dziedzinach jak dostosowanie organizacji pracy szkoły do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami, przewlekle chorych czy przyjeżdżających z zagranicy. Dyrektorzy będą mogli dowiedzieć się także więcej na temat prawidłowej komunikacji, skutecznego motywowania pracowników, współpracy z rodzicami czy też tworzenia bardziej przyjaznych przestrzeni szkolnych uzupełnia Kinga Nizioł, koordynatorka projektu w Wydziale Edukacji UMK.

Szkolenia rozpoczną się już w październiku i potrwają do czerwca 2022 r. Warsztatowe spotkania będą prowadzone przez pracowników Urzędu Miasta Krakowa oraz zaproszonych ekspertów. W każdym spotkaniu będzie mogło wziąć 25 osób.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-10-06
Data aktualizacji: 2021-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat