Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Uczniowie z Krakowa zwycięzcami konkursu Patria Nostra

Kinga Sepielak, Paweł Kania oraz Michał Jurkiewicz – to zwycięzcy konkursu historycznego "Patria Nostra", którego jednym z celów jest propagowanie wiedzy o historii Polski. Uczniowie Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie w ramach konkursu przygotowali film na temat aresztowania prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego w 1939 roku.

materiały ZSPM w Krakowie
materiały ZSPM w Krakowie

Wręczenie nagród dla krakowskich uczniów, których film został nagrodzony I miejscem w konkursie Małopolska 2021 organizowanym w ramach szóstej edycji projektu "Patria Nostra", odbyło się 3 października w Teatrze im. J. Słowackiego. W uroczystej gali wzięła udział Anna Domańska, Dyrektor Wydziału Edukacji.

Film przygotowany przez krakowskich uczniów jest dostępny tutaj. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.konkurs-patrianostra.pl.

***

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie to szkoła samorządowa kształcąca w zawodach związanych z branżą medialną i poligraficzną. Więcej informacji na temat oferty szkoły można znaleźć na stronie www.zspm.malopolska.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-10-05
Data aktualizacji: 2021-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat