Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Mój pierwszy biznes. Znamy laureatów konkursu!

Uczniowskie krakowskich szkół ponadpodstawowych przygotowali ambitne biznesplany w ramach konkursu „Mój pierwszy biznes” organizowanego przez Miasto Kraków we współpracy z Izbą Przemysłowo-Handlową. W tegoroczną edycję zaangażowało się także stowarzyszenie ABSL, Polska Fundacja Przedsiębiorczości i Bank Santander. Do autorów najlepszych pomysłów na biznes trafiły atrakcyjne nagrody.

pexels.com
Fot. pexels.com

Zadaniem dla uczestników było opracowanie i zaprezentowanie biznesplanów dla rozpoczęcia działalności gospodarczej. W roku szkolnym 2021/2022 do konkursu zgłosiło się 44 uczestników, oceniano 16 biznesplanów, z których połowa trafiła do ścisłego finału. W trakcie trwania Konkursu uczestnicy skorzystali ze szkolenia pt. „6 powodów dlaczego warto założyć działalność gospodarczą w Krakowie”, które przeprowadzili pracownicy Wydziału ds. Przedsiębiorczości i Innowacji UMK.

Uroczyste wręczenie laureatom nagród odbyło się w trakcie uroczystości Święta Izby Przemysłowo-Handlowej 22 listopada 2021 r. w Narodowym Banku Polskim, Oddział Okręgowy w Krakowie.

Listę nagrodzonych uczniów można znaleźć tutaj.
 

- Dziękujemy uczniom za aktywność, a nauczycielom i dyrekcji szkół za zachęcanie do udziału w konkursie i wszelką pomoc okazaną młodzieży. Wszystkich zaś, którym nie udało się stanąć na podium zapraszamy do uczestnictwa w następnej edycji konkursu, który tradycyjnie odbędzie się w przyszłym roku szkolnym – informują organizatorzy.

/opracowano na podstawie materiałów organizatorów/

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-11-30
Data aktualizacji: 2021-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź