Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rap i własna telewizja pomagają młodzieży z problemami

"Możesz coś zmienić, chociaż jeszcze nie wiesz jak. Możesz odbić się nawet od największego dna. Uwierz w to, że się da, bo jesteś tego warty. 'Lubomir' przypomina – Ty rozdajesz karty!” – rapują młodzi ludzie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Krakowie w utworze hip-hopowym "Lubomir”.  Tytuł utworu nawiązuje do potocznej nazwy ośrodka, mającego swoją siedzibę przy ul. Lubomirskiego 21 w Krakowie. Są w nim realizowane liczne inicjatywy na rzecz młodzieży, potrzebującej dodatkowego wsparcia dorosłych.

Fot. pixabay.com
pixabay.com

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii nr 1 w Krakowie w ramach swoich działań wspiera młodzież zagrożoną niedostosowaniem społecznym. Inicjatywy te są realizowane w ramach współpracy z rodzinami wychowanków oraz licznymi instytucjami działającymi na rzecz uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Jak informuje dyrektor placówki Anna Przetocka, pomimo trwającej pandemii ośrodek działa w formie stacjonarnej przy zachowaniu reżimu sanitarnego. Przez cały rok realizowane są w nim innowacyjne projekty na rzecz młodzieży, dzięki którym młodzi ludzie mogą zaangażować się w realizowanie własnych pasji. Przykładem jest chociażby przygotowanie hip-hopowego teledysku, który został w całości opracowany przez podopiecznych ośrodka przy wsparciu wychowawców-socjoterapeutów.

Wychowawcy Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 1 w Krakowie realizują wraz z młodzieżą także inne działania, dzięki których uczniowie mogą stawiać czoła codziennym wyzwaniom, ale także mogą dotrzeć z ważnym przekazem do swoich rówieśników z Krakowa i innym miast Polski. Są one upowszechniane między innymi za pośrednictwem telewizji LuboTV prowadzonej przez uczniów placówki, a także na Facebooku i kanale YouTube.

Zachęcamy do zapoznania się z tymi inicjatywami, jak również stroną internetową „Lubomira”.

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-03-30
Data aktualizacji: 2021-03-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat