Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Szkoła z klimatem – konkurs dla szkół ponadpodstawowych

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej serdecznie zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym "Szkoła z klimatem" – nagroda główna to 100 tys. zł na realizację młodzieżowego projektu adaptacji do zmian klimatu.

Fot. nfosigw.gov.pl/szkolazklimatem
nfosigw.gov.pl/szkolazklimatem

Na przygotowanie projektów uczniowie, pod opieką nauczycieli, mają teraz więcej czasu, ponieważ przedłużono termin nadsyłania prac konkursowych.

Zgłoszenia można przesyłać poprzez elektroniczny formularz konkursowy do 30 kwietnia 2021 r., dostępny na stronie www.nfosigw.gov.pl/szkolazklimatem, na której znajdują się również wszystkie informacje wraz z regulaminem konkursu.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu mini planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i ewentualnie jej najbliższej okolicy, obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp. Należy wykonać opis stanu obecnego otoczenia szkoły, zagrożeń związanych ze zmianami klimatu i zaproponować, także w formie rysunku, jak można poprawić tę sytuację.

Więcej informacji tutaj.

źródło: Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-03-15
Data aktualizacji: 2021-03-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat