Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Broszura BO z myślą o uczniach

Olek, Basia, Karol i pies Kapsel to drużyna BO – bohaterowie edukacyjnej broszury, która przybliży dzieciom ideę i zasady rządzące krakowskim budżetem obywatelskim. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie na publikację do Wydziału Komunikacji Społecznej.

Fot. Wydział Komunikacji Społecznej UMK

Broszura powstała z myślą o młodych krakowianach, którzy od niedawna także mogą aktywnie uczestniczyć we wszystkich etapach BO i współdecydować o mieście i ich dzielnicy. To kompendium wiedzy o BO, które w przystępny, czytelny, bogato ilustrowany sposób tłumaczy zasady budżetu obywatelskiego – w tym te dotyczące zbliżającego się głosowania - i przypomina o już zrealizowanych projektach.

Bohaterowie specjalnego komiksu: Olek, Basia, Karol i pies Kapsel opowiadają czytelnikom  o swoich pomysłach na projekty i zapraszają ich na wspólną, pouczającą przygodę. Adresatami treści są przede wszystkim dzieci z klas IV-VI. Broszura w wersji drukowanej jest dostępna w Wydziale Komunikacji Społecznej (kontakt: p. Jan Barański tel.: 12 616-19-45, e-mail: jan.baranski2@um.krakow.pl). Wersja elektroniczna znajduje się tutaj.

Publikacja może okazać się doskonałym narzędziem w zainicjowaniu dyskusji o tym, jak każdy mieszkaniec – także uczeń – może się włączyć w proces decydowania o mieście, swoim najbliższym otoczeniu i przeznaczeniu pieniędzy publicznych, oraz jak ważna jest współpraca społeczności lokalnej w realizacji istotnych dla tej grupy celów.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-03-02
Data aktualizacji: 2021-03-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź