Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Poradnia przyszłości, czyli przyszłość jest nasza

W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii grupa uczennic z X Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie przygotowuje projekt w formie reklamy społecznej – Poradnia przyszłości.

Fot. mat. organizatorów

Uczennice kierują swoje działania do młodzieży, która stoi przed decyzją o wyborze szkoły ponadpodstawowej, a w przyszłości studiów. Projekt opiera się na założeniu, że rozpoznanie słabych i mocnych stron jest podstawą do tworzenia własnej wizji rozwoju zawodowego. Zwracają również uwagę na to, jak ważna jest wiedza o nowych zawodach i kierunkach rozwoju na rynku pracy. Podkreślają, że projekt powstał z myślą o rozwoju młodych ludzi i stanowi dopełnienie szkolnej edukacji z zakresu doradztwa zawodowego. Świetnie wpisuje się w oczekiwania uczniów niezdecydowanych i poszukujących inspiracji – również ze strony rówieśników.

Działania skupiają się na różnych formach oddziaływania w social mediach (Facebook, Instagram, Tellonym). Właśnie w tych miejscach autorki z powodzeniem opowiadają o interesujących zawodach, proponują wywiady z ciekawymi ludźmi i przekonują, jak ważna jest współpraca ze starszym pokoleniem.

Kolejna ciekawa inicjatywa to natomist „Webinar o naszych dobrych i słabych stronach: jak uwzględnić je w planowaniu przyszłości". Prelegentem będzie między innymi Dominik Juszczyk.

Zapraszamy na nasze strony w mediach społecznościowych:

źródło: X LO w Krakowie

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-03-01
Data aktualizacji: 2021-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź