Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowscy uczniowie potrafią wiele. Teraz udowodnią to we własnych filmach!

„Pokaż, co potrafisz” – to tytuł konkursu filmowego skierowanego do uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych. W jego ramach, młodzi ludzie z krakowskich szkół będą realizować filmy, w których przedstawią swoje zainteresowania i mocne strony. Ale to nie wszystko – do udziału w konkursie poszukiwani są także mentorzy, którymi mogą zostać nauczyciele oraz uczniowie krakowskich techników. Będą oni wspierać uczniów ostatnich klas szkół podstawowych w tworzeniu filmów, a równocześnie – pomagać w wyborze najlepszej dla nich ścieżki kształcenia.

Fot. Portal Edukacyjny

Celem konkursu jest nawiązanie współpracy przez uczniów szkół podstawowych oraz techników i szkół branżowych, ma on jednak motywować również do twórczego działania. Dzięki konkursowi uczniowie szkół podstawowych przekonają się także, że pomimo młodego wieku nabyli już wiele cennych umiejętności, które będą im potrzebne nie tylko w dorosłym życiu, ale także na dalszych etapach nauki i pracy zawodowej. Ma on być przy tym zachętą do dalszego rozwijania swoich zainteresowań i pasji.

Konkurs organizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 2 w Krakowie rozpoczął się 11 lutego i potrwa do 8 kwietnia – do tego dnia można przesyłać prace konkursowe. Następnie jury konkursowe wybierze pięć najciekawszych filmów, które zostaną poddane ocenie internautów. Autorzy najlepszych nagrań otrzymają nagrody finansowe. Nagrody przewidziane są także dla mentorów uczniów szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie konkursu zostało zaplanowane na 6 maja.

Warto dodać, że termin realizacji konkursu zbiega się z Krakowskim Tygodniem Zawodowców, który w tym roku potrwa od 12 do 16 kwietnia. Wydarzeniu będą towarzyszyć dwie tzw. „soboty otwarte” organizowane we wszystkich samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe – będą one miały miejsce 17 kwietnia i 29 maja.

Więcej informacji, w tym regulamin można znaleźć na stronie zvukmy.webwave.dev/kfilmowy  
pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2021-02-18
Data aktualizacji: 2021-02-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź