Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Łatwiej wynajmiesz szkolne boisko lub salę gimnastyczną

Już od najbliższego roku szkolnego wybrane szkoły z Krakowa umożliwią rezerwację przyszkolnych boisk i sal gimnastycznych za pośrednictwem aplikacji BallSquad. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie, aby wynająć odpowiednie miejsce na sportowe rozgrywki, a także skompletować drużynę wśród przyjaciół i innych miłośników sportu. Do pilotażowego programu rezerwacji on-line przystąpi jedenaście szkół samorządowych z całego Krakowa.

Fot. Portal Edukacyjny Miasta Krakowa

- Od września jedenaście krakowskich szkół umożliwi rezerwację obiektów sportowych z wykorzystaniem aplikacji mobilnej BallSquad. To rozwiązanie z zakresu smart city, dzięki któremu mieszkańcy mogą łatwiej znaleźć odpowiadający im obiekt sportowy, a także sfinalizować formalności wykorzystując do tego tylko telefon komórkowy lub komputer. Aplikacja jest także udogodnieniem dla dyrektorów i pracowników szkół, którzy będą mogli sprawniej zarządzać rezerwacjami oraz dotrzeć ze swoją ofertą do większego grona osób. Dotyczy to także tych terminów wynajmu, które były do tej pory najmniej popularne – mówi Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Sam proces rezerwacji będzie przebiegać wyłącznie poprzez stronę internetową lub z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Aby wynająć salę gimnastyczną lub przyszkolne boisko w określonych godzinach nie będzie już potrzebne podpisywanie umów w wersji papierowej oraz dodatkowe formalności. Wystarczy wejść na stronę app.ballsquad.pl oraz znaleźć dogodny termin i obiekt do wynajęcia. Jest to prostsze dzięki dostępnej mapie, zdjęciom oraz wyszukiwarce miejsc, za sprawą których można wybrać najbardziej odpowiedni obiekt.

Oprócz uproszczonego procesu rezerwacji, dużym ułatwieniem dla mieszkańców jest także możliwość dokonania płatności on-line. To jednak nie wszystko. Opłata za wynajem sali lub boiska może być rozdzielania pomiędzy wszystkich uczestników gry. Dodatkowo, rezerwacja może być dokonana jednorazowo lub długoterminowo – to rozwiązanie korzystne dla osób, chcących spotykać się na wspólnych rozgrywkach cyklicznie.

Aplikacja pomaga także w sieciowaniu miłośników konkretnych dyscyplin sportu z całego Krakowa, którzy wcześniej nie wiedzieli o swoim istnieniu. Można w niej stworzyć własny profil gracza, wybierając ulubione dyscypliny sportowe oraz zaznaczając obszar Krakowa, w którym jest możliwy udział w rozgrywkach. W oparciu o te informacje są przesyłane komunikaty na temat utworzonych rezerwacji sal i poszukiwania zawodników do wspólnej gry.

Szkoły, które wezmą udział w pilotażu wynajmu obiektów sportowych poprzez aplikację BallSquad od września 2020 roku:

 • Szkoła Podstawowa nr 7 (ul. Władysława Spasowskiego 8),
 • Szkoła Podstawowa nr 26 (ul. Ignacego Krasickiego 34),
 • Szkoła Podstawowa nr 40 (ul. Pszczelna 13),
 • Szkoła Podstawowa nr 85 (os. Złotego Wieku 4),
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 105 (os. Słoneczne 12),
 • Szkoła Podstawowa nr 117 (ul. Jana Kurczaba 15),
 • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 158 (ul. Strąkowa 3a),
 • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 13 (ul. Kazimierz Odnowiciela 2),
 • Zespół Szkół Energetycznych (ul. Loretańska 16),
 • VIII Liceum Ogólnokształcące (ul. Grzegórzecka 24),
 • IX Liceum Ogólnokształcące (ul. Czapińskiego 5).

Aplikacja BallSquad jest działaniem z zakresu smart city mającym na celu zwiększenie łatwości dostępu do obiektów infrastruktury sportowej.  Miasto Kraków jest jednym z pierwszych miast korzystających z tego rozwiązania w ramach pilotażu realizowanego w roku szkolnym 2020/2021.

Więcej informacji można znaleźć na stronie app.ballsquad.pl

pokaż metkę
Autor: Tomasz Kobylański
Osoba publikująca: TOMASZ KOBYLAŃSKI
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2020-08-13
Data aktualizacji: 2020-08-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź