Zaproszenie do udziału w KRAKOWSKIM TYGODNIU ZAWODOWCÓW – edycja V 2019

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

Zaproszenie do udziału w  KRAKOWSKIM TYGODNIU ZAWODOWCÓW – edycja V 2019
Fot. Portal Edukacyjny

niebawem uczniów szkół podstawowych czeka wybór kolejnej ścieżki edukacyjnej. Niesie on ze sobą wiele niewiadomych, a każda podjęta decyzja w życiu młodego człowieka ma duży wpływ na jego dalsze losy. Wykształcenie i zdobyta wiedza decydują w dzisiejszych czasach o statusie społecznym. Dlatego też uzyskanie dobrych kwalifikacji daje szansę zdobycia intratnego zawodu.

Jestem przekonana, że w zarządzanych przez Państwa szkołach podejmowane są różne ciekawe, a zarazem kształcące inicjatywy wspierające ucznia w tej ważnej chwili.

Prezydent Miasta Krakowa od lat realizuje działania oparte na przekazywaniu rzetelnej i obiektywnej wiedzy, która pomaga zarówno Uczniowi, jak i Jego Rodzicom podjąć decyzję, co do dalszego kształcenia.

W imieniu Pana Prezydenta zachęcam Państwa do udziału w V edycji wydarzenia promującego szkolnictwo zawodowe, jakim jest KRAKOWSKI TYDZIEŃ ZAWODOWCÓW, który będzie odbywał się w tym roku od 11 do  15 marca.

Poprzednie  edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Z każdym kolejnym rokiem oferty składane przez szkoły prowadzące kształcenie zawodowe są bardziej różnorodne, dając tym samym możliwość poniesienia kwalifikacji albo nawet przekwalifikowania się.

Jednocześnie przypominam, że wydarzeniem towarzyszącym tej inicjatywie są Otwarte Soboty w samorządowych szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.

Zgodnie z ustaleniami Zespołu Doradczego Dyrektorów Szkół Technicznych w tym roku zostaną one zorganizowane 16 marca i 27 kwietnia.

Harmonogram KRAKOWSKIEGO TYGODNIA ZAWODOWCÓW przesyłam w załączniku.

 

Ewa Całus

Dyrektor Wydziału Edukacji

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY