31 października obchodzić będziemy szczególną dla naszego miasta rocznicę 100-lecie wyzwolenia Krakowa - dekoracja budynków

Szanowni Państwo

Dyrektorzy szkół i placówek,

W związku z obchodzonym w tym roku 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości na budynkach jednostek podległych Miastu są eksponowane flagi państwowe (do końca 2018 roku).

31 października obchodzić będziemy szczególną dla naszego miasta rocznicę 100-lecie wyzwolenia Krakowa - dekoracja budynków
Fot. Portal Edukacyjny

31 października obchodzić będziemy szczególną dla naszego miasta rocznicę –100-lecie wyzwolenia Krakowa. W związku z tym Prezydent Miasta Krakowa zlecił podległym jednostkom dodatkową dekorację budynków flagami miejskimi (eksponowane będą zatem dwie flagi: państwowa i miejska. Stojąc przed budynkiem, flaga państwowa – jako ważniejsza – powinna być widoczna po stronie lewej – tzw. zasada prawicy heraldycznej). Ekspozycja flag jest planowana na październik i listopad br. Są to miesiące, w których odbywać się będzie w naszym mieście najwięcej wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości i które najmocniej powiązane są z wydarzeniami roku 1918.

Dekoracja potraktowana będzie w sposób szeroki – flagę państwową i miejską eksponować będziemy nie tylko na budynkach Urzędu Miasta Krakowa, ale również – w miarę możliwości – na budynkach miejskich jednostek organizacyjnych, szkół, jednostek kultury itp. Jeśli któraś z  jednostek nie posiadałaby flagi miejskiej, to można taką uzyskać w Wydziale Promocji i Turystyki (kontakt: Pan Rafał Perłowski, Zastępca Dyrektora Wydziału, tel. 12 616 60 52).

Ważne, aby przestrzegać prawidłowego sposobu ekspozycji flagi. Przede wszystkim, aby flaga eksponowana publicznie była czysta, miała czytelne barwy, nie była pognieciona lub postrzępiona.

 

Z poważaniem,

/-/ Anna Frankiewicz

Dyrektor Kancelarii Prezydenta

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY