Akademia Młodego Krakowianina - rozpoczynamy rekrutację do III edycji projektu

Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów samorządowych szkół podstawowych (klasy I-III).

Akademia Młodego Krakowianina - rozpoczynamy rekrutację do III edycji projektu
Fot. Portal Edukacyjny

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych,

   Uprzejmie informujemy, że Prezydent Miasta Krakowa podjął decyzję o kontynuacji w nowym roku szkolnym Akademii Młodego Krakowianina. Będzie to już trzecia edycja miejskiego projektu.

    Akademia Młodego Krakowianina to projekt skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy I–III). Ma na celu kreowanie wizerunku Krakowa jako gminy społecznie odpowiedzialnej, zaangażowanej w edukowanie dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie ekologii, bezpieczeństwa, a także tematyce związanej z funkcjonowaniem miasta jako nowoczesnej metropolii. Projekt, oprócz kształtowania wśród najmłodszych postaw prospołecznych i proekologicznych, umożliwia realizację zainteresowań kulturalnych i sportowych. W jego ramach dzieci mają szansę poznać specyfikę i profil działalności instytucji i spółek miejskich, którymi kieruje samorząd, poszerzyć wiedzę na temat infrastruktury miejskiej, gospodarki odpadami czy krakowskich wodociągów.

    Akademia Młodego Krakowianina opiera się na działaniach spółek i instytucji miejskich, ukierunkowanych na najmłodszych mieszkańców miasta. Projekt realizowany jest przez Gminę Miejską Kraków – Urząd Miasta Krakowa oraz  merytoryczne jednostki i spółki miejskie.

     W pierwszej połowie września zostanie przeprowadzona rekrutacja wśród szkół podstawowych, które nie brały do tej pory udziału. Do tegorocznej edycji zostanie zaproszonych kolejnych 20 szkół – pięć szkół z każdej starej jednostki administracyjnej Krakowa – według kolejności zgłoszeń. Zgłoszenia w terminie do 21 września br. proszę przesyłać do Pani Pauliny Dzikiewicz- Rożniatowskiej pracownika Wydziału Edukacji, adres e-mail paulina.dzikiewicz-rozniatowska@um.krakow.pl, tel. 12-616-5147 zgodnie z załącznikiem.

     Już dziś zachęcamy Państwa Dyrektorów, zainteresowanych udziałem w Akademii Młodego Krakowianina, do uwzględnienia tej inicjatywy w planie wychowawczym szkoły. Po inauguracji roku szkolnego na stronach Portalu Edukacyjnego sukcesywnie będą zamieszczane informacje o programie.

 

UWAGA: rekrutacja szkół z jednostki administracyjnej PODGÓRZE zakończona.

 

Jeszcze raz serdecznie zapraszam,

/-/ Andrzej Kulig

Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY