KOMUNIKAT W SPRAWIE BEZPIECZNYCH FERII 2018.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice

Drodzy Uczniowie,

Zbliżają się ferie zimowe dla uczniów Małopolski, a więc również dla Krakowa.

KOMUNIKAT W SPRAWIE BEZPIECZNYCH FERII 2018.
Fot. https://pixabay.com/

W tym czasie, oczekiwanym z utęsknieniem zwłaszcza przez uczniów, nie możemy zapominać o konieczności zachowania zasad dotyczących bezpiecznego wypoczynku tak, aby po dwóch tygodniach beztroski uczniowie – szczęśliwi i zadowoleni wrócili do szkoły.

Rodziców i organizatorów wypoczynku zachęcam do zapoznania się z Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku – publikacją MEN, w której zamieszczono najważniejsze praktyczne wskazówki i informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Wybierając dla swojego dziecka zimowisko czy obóz narciarski, należy zadbać przede wszystkim o sprawdzenie wiarygodności organizatora. Ministerstwo Edukacji Narodowej stworzyło publiczną bazę danych o wypoczynku, za pomocą której każdy rodzic może sprawdzić, czy dany organizator zgłosił turnus do właściwego kuratorium oświaty na 21 dni przed terminem rozpoczęcia wypoczynku oraz na 14 dni w przypadku półkolonii i wypoczynku organizowanego za granicą.

Warto odwiedzić również stronę www.bezpiecznienastoku.pl. Powstała ona w porozumieniu z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Życzę, by ten czas sprzyjał uprawianiu sportów zimowych, poznawaniu nowych miejsc i ludzi, zdobywaniu nowych doświadczeń, a czasem po prostu zwykłemu lenistwu.

Rodzicom i wszystkim uczniom, którzy czas ferii będą spędzać w mieście przypominam o możliwości skorzystania z bogatej oferty Młodzieżowych Domów Kultury, a także o zajęciach organizowanych przez szkoły podstawowe w ramach akcji „Zima w szkole”.

Pozdrawiam serdecznie,

/-/ Anna Korfel - Jasińska

Dyrektor Wydziału

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: MAGDALENA WILK
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY