Korowód Nowohucki przejdzie ulicami dzielnicy

Korowód Nowohucki to projekt realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida od 2016 r. Z okazji tegorocznych Dni Nowej Huty barwny korowód postaci związanych z historią dzielnicy zaistnieje w rzeczywistości! Ulicami dzielnicy przejdą aktorzy Teatru Ludowego, orkiestra, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz animatorzy kultury Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. 

Korowód Nowohucki przejdzie ulicami dzielnicy
Fot. Portal Edukacyjny

O godz. 16.30 aktorzy Teatru Ludowego przebrani za postaci ukazane w Korowodzie wyruszą sprzed Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) wraz z orkiestrą i animatorami kultury. O godz. 17.00 w Parku Ratuszowym nieopodal Szkoły Podstawowej nr 88 im. S. Żeromskiego do Korowodu dołączy na koniach Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego z Mogiły oraz radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Następnie wszyscy razem przejdą al. Róż przez Plac Centralny na teren zielony przy os. Centrum E, gdzie zaplanowano obchody Dni Nowej Huty. Tam odbędzie się prezentacja wszystkich 20 postaci przedstawionych w Korowodzie.

W ramach projektu Korowód Nowohucki, zainicjowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, powstała grafika komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. W Korowodzie znajdują się postaci od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Grafika była punktem wyjścia do stworzenia narzędzi animacyjno-edukacyjnych oraz różnorodnych działań. Powstały: edukacyjna gra planszowa, plakaty, pocztówki i animacja. W ramach projektu odbywają się m.in. warsztaty dla animatorów i nauczycieli oraz planszówkowe rozgrywki.

 

Załączniki -Plakat

 

Szczegółowe informacje:

Dział Animacji i Promocji Kultury

Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida

os. Górali 5, 31-959 Kraków

tel. +48 12 644 27 65, wew. 18

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ELŻBIETA TROJAN
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY