Krakowskie technika w rankingu Perspektyw - GRATULUJEMY !

Trzy krakowskie technika w rankingu „Perspektyw”

Krakowskie technika w rankingu Perspektyw - GRATULUJEMY !
Fot. Portal Edukacyjny

Technikum Łączności nr 14 w Zespole Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Krakowie zajęło drugie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Techników 2017, przygotowanym po raz dziewiętnasty przez magazyn „Perspektywy”. Do pierwszej dziesiątki weszły jeszcze dwie inne krakowskie szkoły. Jest się z czego cieszyć, bo o miejsca w czołówce rywalizowało aż 300 szkół technicznych z całej Polski.

 

W tegorocznym rankingu najlepszych szkół technicznych, krakowskie Technikum Łączności zajęło drugie miejsce w Polsce wśród techników oraz pierwsze miejsce w rankingu maturalnym, a także pierwsze miejsce w Małopolsce. Szkoła ta od lat święci triumfy na krajowym rynku edukacyjnym i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród kandydatów. Oferuje atrakcyjne kierunki kształcenia, takie jak: technik elektronik, technik informatyk i technik telekomunikacji. Absolwenci tych kierunków są poszukiwani na rynku pracy i bez większych trudności dostają się na wyższe uczelnie. W zeszłym roku krakowskie technikum zwyciężyło w Rankingu Techników STEM 2016 – uznano, że najlepiej w Polsce uczy przedmiotów ścisłych oraz najskuteczniej przygotowuje uczniów do studiów inżynierskich.

W pierwszej dziesiątce tegorocznego rankingu techników znalazły się jeszcze dwie inne krakowskie placówki – Technikum Chemiczne i Ochrony Środowiska nr 3 zajęło miejsce ósme, a Technikum Budowlane nr 1 w Zespole Szkół Budowlanych nr 1 uplasowało się na miejscu dziesiątym.

Technika oceniano na podstawie czterech kryteriów: brano pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

 

http://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=3316:ranking-technikow-2017&catid=230&Itemid=428

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA DZIKIEWICZ-ROŻNIATOWSKA
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Zobacz także
POLECAMY
POLECAMY