Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rekrutacja klas II lub III Szkół Podstawowych

Rusza nabór do konkursu „Przystań (na) szczęście” realizowanego w ramach kampanii #OGARNIAM ŻYCIE dla klas II oraz III szkół podstawowych Miasta Krakowa.

Szanowni Państwo

 

Dyrektorki i Dyrektorzy szkół podstawowych

 

Z inicjatywy Pana Jacka Majchrowskiego Prezydenta Miasta Krakowa kontynuujemy w Gminie Miejskiej Kraków kampanię #Ogarniam życie. Projekt ma służyć promocji postaw dbałości o swoje zdrowie głównie psychiczne, ale również fizyczne oraz podejmowania przez młodych ludzi działań wzmacniających ich wewnętrzne zasoby. Ubiegłoroczne projekty realizowane we współpracy z miejskimi instytucjami i spółkami Miasta Krakowa pomogły uczniom zyskać inspirację do realizacji własnych inicjatyw dotyczących zdrowia psychicznego, środowiska rówieśniczego i szkolnego, dzięki którym mogli skuteczniej przeciwstawiać się pokusom związanym z substancjami psychoaktywnymi oraz zachowaniom destruktywnym.

 

Zeszłoroczny pilotaż adresowany do uczniów klas VII okazał się dużym sukcesem i cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów krakowskich szkół.

 

W bieżącym roku szkolnym propozycję do wzięcia udziału w projekcie konkursowym kierujemy m.in. do uczniów klas II i III szkół podstawowych.

 

Uczestnicy konkursu zostaną wyłonieni w procesie rekrutacji. Ich zadaniem będzie zorganizowanie miejsca w szkole o nazwie „Przystań (na) szczęście”. Przy jego tworzeniu uczniowie będą odwoływać się do czynników wspierających zdrowie psychiczne i fizyczne zawartych w książce pt. „Kwiat paproci” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej -Wróbel (Wydawnictwo Bajka).

 

Udział szkoły w projekcie będzie wymagał:

- złożenia deklaracji uczestnictwa.

 

W późniejszym etapie (dokumenty otrzymują Państwo drogą elektroniczną po złożeniu deklaracji uczestnictwa w projekcie):

- wskazania jednej klasy II lub III, która będzie realizatorem projektu oraz brała udział w warsztatach na terenie szkoły i profilaktycznych.

- wskazania Nauczycieli – Opiekunów, którzy będą doskonalić metodę pracy z dziećmi wykorzystującą elementy bajkoterapii.

- przekazania dokumentacji rekrutacyjnej do organizatora w formie podpisanych wydruków oraz drogą elektroniczną na adres organizatora.

 

Realizacja projektu na terenie szkoły powinna opierać się na współpracy
uczniów. Uczestnicy będą koncentrować się na problematyce czynników chroniących zdrowie i sprzyjających budowaniu zasobów wewnętrznych, analizie i wykorzystaniu informacji pozyskanych w trakcie warsztatów. Efekty uzyskane w działaniach projektowych powinny być zaprezentowane społeczności szkolnej. Wszystkie prezentacje będą brały udział w konkursie, w którym przewidziano nagrody dla uczniów i Nauczycieli – Opiekunów.

 

Prosimy o złożenie deklaracji uczestnictwa na adres ogarniamzycie@poradnia2krakow.pl  
z wykorzystaniem załączonego druku - termin: do 15 listopada 2023 r.

 

#OGARNIAM ŻYCIE

Tel: +48797016981

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-11-06
Data aktualizacji: 2023-11-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź