Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zaproszenie do kampanii #ogarniam życie - KLASY VII SP.

Rusza nabór kolejnej edycji konkursu #ogarniam życie bo… dla klas VII Szkół Podstawowych Miasta Krakowa.

Szanowni Państwo

Dyrektorki i Dyrektorzy szkół podstawowych!

Z inicjatywy Pana Prezydenta Jacka Majchrowskiego kontynuujemy w Gminie Miejskiej Kraków kampanię #Ogarniam życie. Kampania ma służyć promocji postaw dbałości o swoje zdrowie głównie psychiczne, ale też fizyczne oraz podejmowania przez młodych ludzi działań wzmacniających ich wewnętrzne zasoby. Ubiegłoroczne projekty realizowane we współpracy z miejskimi instytucjami i spółkami Miasta Kraków pomogły uczniom zyskać inspirację do realizacji własnych inicjatyw dotyczących zdrowia psychicznego, środowiska rówieśniczego i szkolnego, dzięki którym mogli skuteczniej przeciwstawiać się pokusom związanym z substancjami psychoaktywnymi oraz zachowaniom destruktywnym.

 

Zeszłoroczny pilotaż okazał się dużym sukcesem i cieszył się ogromnym zainteresowaniem krakowskich szkół.

W tym roku zapraszamy VII klasy Samorządowych Szkół Podstawowych, które nie brały udziału w poprzedniej edycji kampanii #ogarniam życie, bo...

Podejmowane działania podjęte zostaną wśród uczennic i uczniów szkół wyłonionych w procesie rekrutacji. Będą one realizowane przy wsparciu jednostek/spółek/wydziałów/instytucji Miasta Krakowa, co niewątpliwie podnosi wartość projektu.

 

Udział Państwa szkoły w projekcie będzie wymagał:

- złożenia deklaracji uczestnictwa w projekcie.

 

W późniejszym etapie (dokumenty otrzymujecie Państwo drogą elektroniczną po złożeniu deklaracji uczestnictwa w projekcie):

- wskazania jednej klasy VII, która będzie realizatorem projektu oraz będzie brała udział w zajęciach na terenie wybranych instytucji miasta i będzie objęta warsztatami profilaktycznymi.

- wyłonienie zespołu koordynacyjnego w skład, którego wchodzą uczniowie i nauczyciele.

- przekazanie dokumentacji rekrutacyjnej do organizatora w postaci podpisanych wydruków oraz drogą elektroniczną na adres organizatora.

 

Realizacja projektu na terenie szkoły powinna opierać się na współpracy i współdziałaniu uczniów. Uczestnicy będą koncentrować się na problematyce czynników chroniących zdrowie i sprzyjających budowaniu zasobów wewnętrznych, analizie i wykorzystaniu informacji pozyskanych w trakcie wizyt w instytucjach miasta. Efekty uzyskane w działaniach projektowych powinny być zaprezentowane społeczności szkolnej. Wszystkie prezentacje będą brały udział w konkursie, w którym przewidziano nagrody dla uczniów i nauczyciela opiekuna.

 

Prosimy o złożenie deklaracji uczestnictwa na adres: ogarniamzycie@poradnia2krakow.pl  
z wykorzystaniem załączonego druku - termin: do 30 października 2023 r.

Planowany harmonogram – harmonogram organizator zastrzega sobie prawo do zmian terminów i wydarzeń zawartych w harmonogramie ze względu na sytuacje losowe i niezależne.

 

#OGARNIAM ŻYCIE

Tel: +48797016981

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Kasperowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2023-10-17
Data aktualizacji: 2023-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź