Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla uczniów

pixabay.com

Wystartowała kolejna edycja Akademii Asystentów Międzykulturowych

2023-02-06

W Krakowie trwają ferie zimowe. Asystenci międzykulturowi zatrudnieni w krakowskich szkołach  poświęcają ten czas na podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji. Jest to możliwe za sprawą trzeciej edycji Akademii Asystentów Międzykulturowych. W całodniowych warsztatach i treningach prowadzonych między innymi przez ekspertów Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji (IOM) weźmie udział ponad 70 osób.

Ferie z Krakowską Kartą Rodzinną

2023-02-01

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież legitymujących się ważną Krakowską Kartą Rodzinną do skorzystania, w okresie ferii zimowych, tj., od dnia 30 stycznia do 10 lutego 2023 r., z atrakcji przygotowanych przez Gminę Miejską Kraków i Partnerów Programu KKR 3+ - bezpłatne i ulgowe bilety w wskazanych poniżej miejscach.

II edycja Nagrody im. Kazimiery Bujwidowej dla wyjątkowych krakowianek

2023-02-01

Praca kobiet, choć wnosząca fundamentalny wkład w życie społeczne, polityczne i intelektualne, przez wieki była niewidzialna. Dziś, mimo zmian zachodzących w świadomości i obyczajowości, wciąż nie jest dostrzegana w wystarczającym stopniu. Nagroda im. Kazimiery Bujwidowej to działanie, które pozwala to zmienić.

materiały organizatorów

Projekt #Ogarniam życie – rozkręcamy się

2023-01-27

„Życie jest moje, jest jedno i chcę mieć na nie wpływ” – do takiej postawy będzie zachęcał krakowską młodzież miejski projekt #Ogarniam życie, realizowany z inicjatywy prezydenta miasta pilotażowo w 40 szkołach podstawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ma wzmocnić u młodych poczucie sprawczości i inspirować ich do podejmowania wartościowych aktywności, a tym samym uchronić m.in. przed ryzykiem popadnięcia w uzależnienia.

Zaproszenie do udziału w konkursie dla uczniów pn." Cybetriki, czyli jak się nie dać złapać w sieci"

2023-01-26

Nauczyciele krakowskich Techników i Liceów Ogólnokształcących, wytężcie uwagę! Program „Bezpieczny Kraków” ma nietypową propozycję – konkurs „Cybertriki, czyli jak się nie dać złapać w sieci” organizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

„A czymże jest piękno?” Odpowiedzi na to pytanie poszukamy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym i Literackim SŁOWA TISCHNERA

2023-01-26

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 15 w Krakowie.

Wystartowała rejestracja uczestników do ogólnopolskiego konkursu NASK dla szkół „Olimpiada antysmogowa”

2023-01-25

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi rejestracji i samego konkursu.

pixabay.com

Aktywne ferie z projektem Kraków Wspólnie

2023-01-24

Łyżwy, wspinaczka, warsztaty aktorskie czy wycieczki w góry – ofertę bezpłatnych zajęć, które urozmaicą uczniom zimowy wypoczynek i ułatwią integrację, przygotowała też Fundacja Internationaler Bund Polska, we współpracy z Wydziałem Edukacji UMK i przy finansowym wsparciu UNICEF. Aktywności te odbędą się w 17 krakowskich instytucjach kultury, klubach sportowych i organizacjach pozarządowych.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Kraków i UNICEF działają razem na rzecz najmłodszych

2023-01-24

Wsparcie edukacyjne, pomoc psychologiczna i ochrona zdrowia – to trzy obszary, w których już od 10 miesięcy Kraków i UNICEF podejmują wspólne działania na rzecz najmłodszych mieszkańców miasta, zarówno dzieci-uchodźców, jak i ich polskich rówieśników. W tym czasie powstało wiele inicjatyw, jak Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne czy Słoneczne Przestrzenie Wsparcia, a także projekt Kraków Wspólnie, realizowany również podczas ferii.

XV prezentacje nowohuckich szkół ponadpodstawowych

2023-01-24

Serdecznie zapraszamy uczniów klas ósmych, rodziców, nauczycieli oraz doradców zawodowych do udziału w XV Prezentacjach Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych

Znajdź