Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

XXVIII Samorządowy Konkurs Nastolatków - 8 Wspaniałych – edycja krakowska 2022 r.

2022-01-11

Weź udział w Konkursie! Bądź jednym z "8 Wspaniałych"

materiały Muzeum Zabawek w Krakowie

Muzeum Zabawek z kreatywną ofertą zajęć dla najmłodszych

2022-01-04

Z pasji krakowskiej rodziny Sosenków – kolekcjonerów i antykwariuszy, którzy zgromadzili jedną z największych na świecie kolekcji historycznych zabawek, w Krakowie powstaje Muzeum Zabawek. Już teraz można jednak korzystać z wyjątkowej oferty warsztatów kreatywnych towarzyszących wystawie "Klinika zabawek". Będą one odbywać się w styczniu i lutym. Warto skorzystać z tej propozycji.

pexels.com

Alfabet krakowskiej edukacji w 2021 roku

2021-12-31

Często mówi się, że edukacja to podstawa wszystkich aspektów naszego życia. Jest to jednak proces niezwykle złożony, w który angażuje się wiele osób i instytucji. Trudno zgłębić go od A do Z. Chcąc w tym choć trochę pomóc, przygotowaliśmy subiektywny wybór niektórych haseł związanych z edukacją w Krakowie w mijającym roku.

pexels.com

To był szczególny rok dla edukacji w Krakowie

2021-12-30

2021 rok zbliża się ku końcowi. Choć nie brakowało w nim wyzwań związanych z trwającą nadal pandemią COVID-19, pod wieloma względami był to wyjątkowy rok dla edukacji w Krakowie.

"Bezpieczny Kraków" podsumowanie programu

2021-12-22

Program poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa na lata 2018-21 pn."Bezpieczny Kraków"

pexels.com

Są dodatkowe środki na wyposażenie krakowskich szkół

2021-12-22

Miasto Kraków w ramach stałego podnoszenia jakości edukacji pod koniec roku przeznaczyło dodatkowe środki, które trafiły do miejskich przedszkoli, szkół i internatów. Są to ponad 3 mln zł. Dzięki decyzji prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego wspomniane fundusze zostaną przeznaczone między innymi na zakup nowoczesnego sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Wiesław Majka, Kancelaria Prezydenta

Sukces uczniów V LO na Olimpiadzie Metropolii 2021

2021-12-21

Uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny udowodnili, że mogą śmiało konkurować z rówieśnikami z największych światowych aglomeracji. Ośmioosobowy zespół „Piątki” uzyskał znakomite wyniki w 6. Międzynarodowej Olimpiadzie Metropolii w Moskwie, sprawdzającej wiedzę z matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Krakowianie zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej oraz zdobyli siedem medali w zmaganiach indywidualnych.

ZZM

Pomaganie innym i miłość do przyrody. "Symbioza" czeka na wolontariuszy!

2021-12-17

Wolontariat to niezwykła szansa zrealizowania swoich pasji i chęci pomagania innym. Misją Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” jest pomoc w nawiązywaniu więzi z przyrodą. Tylko dzięki nawiązaniu tej szczególnej relacji możliwe jest kształtowanie postaw proekologicznych oraz podniesienie świadomości społeczeństwa. Centrum Edukacji Ekologicznej „Symbioza” ZZM zaprasza uczniów powyżej 12 lat do dołożenia cegiełki w realizacji misji instytucji.

Ukraińska młodzież w Krakowie. Trwa projekt badawczy w ramach Krakowskiego Barometru Młodzieży

2021-12-10

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa wraz z Centrum Badań Młodzieży Uniwersytetu Pedagogicznego realizuje projekt badawczy dotyczący ukraińskiej młodzieży zamieszkującej i uczącej się w Krakowie. Badanie odbywa się w ramach wieloletniego projektu „Krakowski Barometr Młodzieży”.

pexels.com

O krakowskim wsparciu dla uczniów pochodzących z zagranicy

2021-12-09

Akademia Asystentów Międzykulturowych – to nazwa wyjątkowego programu realizowanego w Krakowie. Wzięły w nim udział osoby, które w swojej codziennej pracy wspierają uczniów pochodzących z zagranicy w jak najlepszym odnalezieniu się w polskiej szkole.

Znajdź