Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla rodziców

materiały organizatorów

Jak walczymy z bazgrołami w mieście?

2022-11-18

Pojawiają się na budynkach, mostach i ekranach akustycznych, ale także na pomnikach czy koszach na śmieci. Mowa o nielegalnych malunkach i wulgarnych napisach, które szpecą miejski krajobraz. Walka z nielegalnym graffiti w Krakowie trwa od lat i zaangażowane są w nią miejskie służby i jednostki organizacyjne. To nie tylko zamalowywanie niechcianych rysunków, ale także programy edukacyjne prowadzone w krakowskich szkołach m.in. przez straż miejską.

pixabay.com

Francuski Orlean zaprasza młodzież do projektu o kształceniu zawodowym

2022-11-18

Liceum im. Jeana Zay w Orleanie – partnerskim mieście Krakowa – zaprasza do udziału w projekcie, który przewiduje zaangażowanie pięciu szkół z aglomeracji orleańskiej oraz z partnerskich miast Orleanu, z takich krajów, jak Hiszpania, Włochy, Niemcy, Rumunia czy Irlandia. Zaproszenie kierowane jest także do młodych ludzi ze szkół ponadpodstawowych prowadzących kształcenie zawodowe w Krakowie.

materiały organizatorów

Poznaj Unię Europejską dzięki kilku kliknięciom

2022-11-18

Jaki wpływ ma Unia Europejska na nasze codzienne życie? Jak 27 państw współpracuje ze sobą? Jaka jest historia wspólnoty? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć wykorzystując zasoby on-line Parlamentu Europejskiego przygotowane z myślą o uczniach. Gry edukacyjne, quizy i materiały dydaktyczne są także świetnym źródłem wiedzy dla nauczycieli, pomagającym w realizacji zajęć o Unii Europejskiej dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

materiały organizatorów

Dzieci mają moc! Już w niedzielę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

2022-11-17

Zapraszamy do udziału w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Z tej okazji przygotowano wyjątkowe atrakcje i warsztaty. Tematem głównym będą prawa dzieci i to właśnie dzieci i młodzież przejmą tego dnia Kraków! Wydarzenie odbędzie się 20 listopada na ostatnim piętrze w kamienicy Szarej na krakowskim rynku.

materiały organizatorów

Mikołajkowa Sinfonietka

2022-11-17

Wszystkie dzieci oraz rodziców pragnących przeżyć jedyne w swoim rodzaju Mikołajki zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków we wtorek, 6 grudnia o godz. 10.00 na warsztaty oraz spotkanie z muzyką, które przeniosą nas w świąteczny nastrój! 

Zaproszenie do akcji Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

2022-11-16

Rejestracja do projektu trwa do 20 listopada!

Muzeum Narodowe w Krakowie

Patriotyczne propozycje Muzeum Narodowego w Krakowie

2022-11-10

Z okazji Święta Niepodległości Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza na cykl wydarzeń związanych z okresem II Rzeczpospolitej. Za sprawą filmu, koncertu i spektaklu przeniesiemy się do czasów dwudziestolecia międzywojennego i początków kina dźwiękowego. Warsztaty „Niepodległa – czyli jaka?” pozwolą najmłodszym poszukać odpowiedzi na to czym jest niepodległość. Natomiast wykład i oprowadzenia po wystawie „Nowy początek. Modernizm w II RP”, to doskonała okazja, żeby zapoznać się z wystawą pokazującą wieloaspektowe przemiany Polski po odzyskaniu niepodległości.

pexels.com

Krakowska szkoła wspiera młodych filmowców

2022-11-09

W Zespole Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie po raz szósty rozdano nagrody w konkursie filmowym adresowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych. Dla młodych twórców to nie tylko możliwość sprawdzenia się na polu filmowym, ale też motywacja do rozwijania wielu pokrewnych umiejętności: graficznych, fotograficznych czy w obszarze animacji. Służy temu przewidziana w regulaminie konkursu swoboda formy.

Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

2022-11-08

W piątek, 11 listopada, przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje do mieszkańców miasta o wywieszenie flagi narodowej.

Nowy miejski projekt #OGARNIAM ŻYCIE

2022-11-08

Przesłanie Pani Anny Korfel-Jasińskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki dotyczące nowego miejskiego projektu #OGARNIAM ŻYCIE

Znajdź