Strona główna rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Tydzień Działania Młodzieży w Strasburgu - zaproszenie do projektu

Flagowy projekt kampanii Młodzież tutaj, demokracja teraz

Rada Europy, uznając znaczący potencjał i wynikającą z niego fundamentalną rolę, jaką odgrywają młodzi ludzie w promowaniu wartości Rady Europy, postawiła sobie za cel umożliwienie młodym Europejczykom aktywne zaangażowanie się w kwestię wartości Rady Europy w zakresie praw człowieka, demokracji i roli prawa.

Tydzień Działania Młodzieży, w terminie 17 czerwca do 2 lipca 2022 r., jest flagowym projektem kampanii Młodzież tutaj, demokracja teraz oraz obchodów 50-lecia sektora młodzieży w Radzie Europy. Wydarzenie zostało objęte patronatem Irlandzkiej Prezydencji w Komitecie Ministrów Rady Europy, a jego partnerem jest Miasto Strasburg.

Przewidziany jest udział aktywistów, młodzieży spośród społeczności cywilnej, z państw członkowskich, oraz innych partnerów sektora młodzieżowego, aby wzmocnić kampanię młodych i zrewitalizować demokrację, oraz świętować 50-lecie wspomnianego sektora w Radzie Europy.

Cele projektu to:

- Dyskusja i pogłębienie wiedzy i zrozumienia aktualnych wyzwań i ataków na demokrację, ich wpływu na młodzież i społeczeństwo

- Stworzenie i zaplanowanie działań/projektów interwencji w ramach kampanii młodych, z akcentem na rewitalizację demokracji, udział obywatelski młodzieży i cyfryzację

- Świętowanie 50-lecia sektora młodzieżowego w Radzie Europy i refleksja na temat jej stosowności dla młodych, nt. polityki młodzieżowej i misji Rady Europy w promowaniu praw człowieka, demokracji i państwa prawa.

- Dać impuls wspólnemu działaniu i współpracy w ramach kampanii Młodzież tutaj, demokracja teraz na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym.

Termin nadsyłania kandydatur to 19 maja br. Należy w tym celu wypełnić formularz rejestracyjny (pod adresem: https://youthapplications.coe.int/Application-forms).   Odgórny limit wiekowy uczestników wynosi 30 lat. Językami roboczymi są angielski i francuski, tłumaczenie symultaniczne jest zapewnione podczas sesji plenarnych i niektórych grup roboczych. Koszty transportu pokrywają: władze krajowe dla delegacji krajowych, Rada Europy, lub organizacja/instytucja wysyłająca uczestnika. Koszty pobytu na miejscu pokrywa Rada Europy i Miasto Strasburg. Należy dostosować się do panujących w danym okresie przepisów covidowych państwa docelowego.

 

W celu uzyskania szczegółów sugerujemy kontakt z Panią Anca Ruxandra-Pandea, Koordynatorką kampanii młodzieżowej ds. rewitalizacji demokracji (tel. +33 3 90 21 43 95, lub email sekretariatu organizacyjnego: youthdemocracy@coe.int).

pokaż metkę
Osoba publikująca: Paulina Dzikiewicz-Rożniatowska
Podmiot publikujący: Portal Edukacyjny
Data publikacji: 2022-05-17
Data aktualizacji: 2022-05-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź