Strona główna rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ogłoszenia dla dyrektorów szkół niesamorządowych

Akcja #DajżeKompa – podsumowanie 2020 roku

Akcja #DajżeKompa – podsumowanie 2020 roku

2020-12-18

Zespół prowadzący akcję #DajżeKompa podsumował działania ostatnich dziewięciu miesięcy, dzięki którym do uczniów i nauczycieli z krakowskich szkół trafił sprzęt komputerowy potrzebny w czasie nauki zdalnej. Organizatorzy nie mówią jednak do widzenia, bo – jak podkreślają – nawet jeśli dzieci wrócą już niedługo do szkół, problem wykluczenia cyfrowego nie zniknie.

Ferie zimowe – aktywne i bezpieczne!

Ferie zimowe – aktywne i bezpieczne!

2020-12-17

Warsztaty dziennikarskie i fotograficzne, zajęcia relaksacyjne, spotkania podróżnicze oraz rzecz jasna – mnóstwo aktywności sportowych na świeżym powietrzu! To tylko wybrane propozycje na zbliżające się ferie zimowe przygotowane przez krakowskie młodzieżowe domy kultury oraz placówki oświatowo-wychowawcze o charakterze sportowym i kluby sportowe. Przygotowały one ciekawą ofertę zajęć, które będą nie tylko prowadzone przez doświadczonych trenerów i opiekunów, ale co równie ważne – organizowane z zachowaniem przepisów reżimu sanitarnego. Oprócz zajęć stacjonarnych można skorzystać także z ciekawych inicjatyw realizowanych w formule on-line. Już teraz warto zapoznać się z tymi propozycjami.

Narkotyki - Twój wróg, profilaktyka i pierwsza pomoc przy uzależnieniach

Narkotyki - Twój wróg, profilaktyka i pierwsza pomoc przy uzależnieniach

2020-12-16

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zaprasza rodziców i opiekunów na spotkanie online poświęcone uzależnieniom "Narkotyki - Twój wróg, profilaktyka i pierwsza pomoc przy uzależnieniach", które odbędzie się już 17 grudnia o godz. 17.00.

Boże Narodzenie i Nowy 2021 Rok

Boże Narodzenie i Nowy 2021 Rok

2020-12-15

Życzenia Anny Korfel-Jasińskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki oraz Dyrekcji i Pracowników Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Konflikty i przemoc w przestrzeni szkolnej – jak na nie reagować?

Konflikty i przemoc w przestrzeni szkolnej – jak na nie reagować?

2020-12-14

Agresja, konflikty i przemoc rówieśnicza to problemy, z którymi uczniowie i nauczyciele mierzą się każdego dnia. Powszechność tych zjawisk nie oznacza jednak, że możemy przejść nad nimi do porządku dziennego. Z punktu widzenia nauczyciela konieczność reagowania na powtarzające się akty agresji może powodować silny stres, sprzyjać wyczerpaniu emocjonalnemu i w efekcie prowadzić do wypalenia zawodowego. Z perspektywy ucznia doświadczenie przemocy rówieśniczej lub bycie jej świadkiem znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia problemów w obszarze zdrowia psychicznego.

Znajdź komunikat