Ogłoszenia

Komunikat w sprawie zabezpieczenia obsługi informatycznej w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Kierujący

samorządowymi jednostkami organizacyjnymi

Komunikat w sprawie zorganizowania i przeprowadzenia wyborów do Parlamentu Europejskiego

Szanowni Państwo,

Kierujący

samorządowymi jednostkami organizacyjnymi

Rozstrzygnięcie Konkursu na scenariusz pt. Uczymy się starości

Szanowni Państwo,

miło mi poinformować o rozstrzygnięciu i wyłonieniu laureatów konkursu na scenariusz zajęć adresowanych do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych o tematyce starzenia się i starości pt. „Uczymy się starości”. Konkurs został zorganizowany przez Urząd Miasta Krakowa i XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie . Jury po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami, postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących autorów scenariuszy:

SKS-y wracają do szkół. Program Instytutu Sportu - Państwowego Instytutu Badawczego

Trwa właśnie trzecia edycja programu Szkolny Klub Sportowy, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych korzystają z zajęć nawiązujących do sportowych tradycji popularnych SKS-ów. Jego głównym celem jest upowszechnianie sportu wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy korzystają z dodatkowych, pozalekcyjnych i bezpłatnych zajęć sportowych, prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego (dwa razy w tyg. po  60 min.).

Wybory do Parlamentu Europejskiego - konkurs PAP

Polska Agencja Prasowa organizuje konkurs na najciekawsze prace zachęcające do udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się już za niewiele ponad miesiąc. To okazja do tego, aby młodzież pogłębiła swoją wiedzę o Parlamencie Europejskim, ale także do zmobilizowania dorosłych do wzięcia udziału w majowym głosowaniu.

Biegać każdy może – wystartuj w Mini Cracovia Maraton!

Na dzień przed krakowskim maratonem – czyli w sobotę, 27 kwietnia – zorganizowany zostanie 14. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego o Puchar RMF MAXXX. Wiodąca wokół Błoń Krakowskich trasa biegu ma 4,2 km. Na pokonanie 1/10 dystansu maratońskiego uczestnicy będą mieli 45 minut. Zapraszamy zarówno specjalistów od krótszych dystansów, jak i mniej zaawansowanych biegaczy! Start o godz. 13:00.

Szkraby, Gagatki, Ancymony i Urwisy na start

Sportowa rywalizacja najmłodszych biegaczy w wieku od 3 do 12 lat zostanie zorganizowana w sobotę, 27 kwietnia, podczas krakowskiego weekendu maratońskiego. Będzie to czwarta edycja tej biegowej zabawy.

# SegregujeMy- Ogólnopolska Proekologiczna Akcja Edukacyjna

Szanowni Państwo,

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "#SegregujeMy".

Zawodowcy.eu - materiały promujące szkolnictwo zawodowe

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół Podstawowych,

Już 25 kwietnia, wystartuje rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Ciekawą ofertę przygotowały w tym roku nie tylko licea ogólnokształcące, ale też krakowskie technika i szkoły branżowe I stopnia. Kształcą one w wielu bardzo interesujących i przyszłościowych zawodach. Uczniowie znajdą w nich z kolei nie tylko doskonałe możliwości własnego rozwoju, ale też nowoczesne pracownie, świetnie przygotowanych nauczycieli-praktyków i szanse udziału w  wyjazdach zagranicznych, w tym praktykach i stażach.

POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY