Ogłoszenia

Ekobohaterzy – konkurs na najbardziej proekologicznych uczniów w Polsce

Ekobohaterzy – to konkurs, którego celem jest promowanie proekologicznych działań i zasad zrównoważonego rozwoju wśród uczniów. Młodzież będzie musiała wykazać się wiedzą, umiejętnością poszukiwana informacji w internecie oraz pomysłowością w promowaniu działań proekologicznych. We wszystkich konkursowych zadaniach będą pomagać eksperci, którzy za pośrednictwem EkoBohaterów podzielą się swoją wiedzą wykorzystując przy tym nowoczesne techniki i materiały edukacyjne.

 Miasto, szkoły i rówieśnicy dumni z krakowskich „8 Wspaniałych”

W piątek, 25 września poznaliśmy laureatów 26. edycji plebiscytu.

Broszura BO z myślą o uczniach

Olek, Basia, Karol i pies Kapsel to drużyna BO – bohaterowie nowej broszury, która przybliży dzieciom ideę i zasady rządzące krakowskim budżetem obywatelskim. Zainteresowane szkoły mogą zgłaszać się po publikację do Wydziału Komunikacji Społecznej.

REALIZACJI PROGRAMU POSIŁEK W SZKOLE I W DOMU

Limit dla szkół na październik 2020 r.

Odsłońmy piękno Nowej Huty – informacje o parku kulturowym

29 listopada 2020 r. wejdą w życie przepisy uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie utworzenia w Nowej Hucie parku kulturowego (Nr XXIX/757/19 z dnia 20 listopada 2019 r.). Oznacza to, że wszelkie nowe obiekty i elementy zagospodarowania przestrzeni (m.in. tablice i urządzenia reklamowe), które pojawią się w obszarze Parku Kulturowego Nowa Huta po tej dacie, będą musiały być zgodne z zapisami tego dokumentu, natomiast obiekty i elementy już istniejące, powinny zostać dostosowane do nowych przepisów w ciągu dodatkowych sześciu miesięcy, tj. do 29 maja 2021 r.

Weź udział w Akademii Cyfrowego Edukatora Microsoft

We wrześniu 2020 r. ruszyła Akademia Cyfrowego Edukatora (ACE), program stworzony przy współpracy Microsoft i Edunews.pl, podczas którego nauczyciele, dyrektorzy szkół i szkolni administratorzy IT będą mieli możliwość poszerzyć swoje kompetencje związane z cyfrową edukacją.

Zaproszenie do udziału w konkursie

Zadanie konkursowe polega na opracowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla szkoły i jej sąsiedztwa. Więcej informacji dla dyrektorów szkół i placówek można znaleźć poniżej.

Konkurs dla uczennic- Zostań Panią Ambasador

Celem projektu jest zainspirowanie młodych dziewcząt do podejmowania postaw przywódczych, pokazanie świata bez barier oraz zachęcenie do podejmowania działań na rzecz międzynarodowego dialogu oraz wyzwań stojących przed współczesnym światem.

Future Leaders Exchange Program – ucz się w Stanach Zjednoczonych!

Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą wziąć udział w programie FLEX finansowanym przez Departament Stanu USA. Umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole w roku szkolnym 2021/2022. Będą oni goszczeni przez amerykańskie rodziny, dzięki czemu lepiej poznają kulturę tego kraju.

Odbiór bonów  nagroda Laur Olimpijski 2018/2019

 Szanowni Państwo Dyrektorzy szkół/placówek,

informuję, że ze względu na sytuację epidemiczną uroczysta gala wręczania nagród „Laur Olimpijski” uczniom krakowskich szkół za osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, turniejach – edycja 2018/2019 została odwołana.

POLECAMY
POLECAMY