Ogłoszenia

Zaprojektuj stauetkę nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK zaprasza osoby w wieku 15-30 lat (uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów krakowskich uczelni, młodych artystów plastyków, pracowników pracowni artystycznych) do udziału w konkursie na zaprojektowanie statuetki Nagrody im. Antoniego Weyssenhoffa.

Przygotowanie samorządowych szkół i placówek do roku szkolnego 2020/2021 w czasie trwania epidemii COVID-19

Pismo Anny Korfel-Jasińskiej, Zastępcy Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji, Sportu i Turystyki, skierowane do dyrektorów szkół. Pełna treść pisma jest dostępna w załączeniu.    

Szczepienia przeciwko grypie – informacja dla dyrektorów

Poniżej komunikat Magdaleny Węgrockiej-Szwalec, Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji skierowany do dyrektorów samorządowych przedszkoli, szkół i placówek w sprawie szczepień przeciwko grypie.

Załatw sprawę elektronicznie lub przez telefon

Ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców, zachęcamy do załatwiania spraw drogą elektroniczną lub telefoniczną:

Zwolnieni z Teorii. Nauczycielu, zaangażuj się w projekt!

"Zwolnieni z Teorii" to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół ponadpodstawowych, w ramach której uczniowie realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia. W akcję mogą zaangażować się także nauczyciele z krakowskich szkół, korzystając dzięki temu m.in. z udziału w bezpłatnych szkoleniach!

Komunikat w sprawie wypłaty dofinansowań do studiów i kursów kwalifikacyjnych

Informacja w sprawie dofinansowań do opłat (czesnego) za kształcenie, pobieranych przez szkoły wyższe oraz placówki doskonalenia zawodowego nauczycieli.

Uczniowie w wakacje mogą korzystać ze szkolnych boisk i placów zabaw

W tegoroczne wakacje więcej dzieci niż do tej pory pozostaje w Krakowie. Uczniowie mogą jednak spędzać czas wolny, korzystając z boisk i placów zabaw znajdujących się przy 113 krakowskich szkołach samorządowych. Wiele z nich jest czynnych także w godzinach popołudniowych. Ponadto, do dyspozycji dzieci i młodzieży pozostają sale gimnastyczne, bieżnie, a nawet skatepark i basen.

Międzynarodowy Dzień Mediacji - konkurs dla młodzieży

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji, przypadające w październiku, Ministerstwo Sprawiedliwości zorganizowało konkurs na plakat promujący mediację - alternatywny do procesu sądowego sposób rozwiązywania sporów. Termin nadsyłania prac w konkursie został przedłużony do 6 września.

Komunikat w sprawie sprawozdania z wykonania budżetu za I półrocze 2020 r.

Przypomnienie o obowiązku sporządzenia sprawozdań z wykonania budżetu za I półrocze 2020 roku - pismo Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji UMK

Zgłoś kandydatów do nagród Amicus Hominum i Kryształy Soli

Trwa nabór kandydatów w w konkursach o Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych małopolskich organizacji pozarządowych „Kryształy Soli” oraz o Nagrodę Samorządu Województwa Małopolskiego dla Osób Działających na Rzecz Dobra Innych „Amicus Hominum”. Termin nadsyłania formularzy zgłoszeniowych upływa 31 lipca.

POLECAMY
POLECAMY