Ogłoszenia

My i nasz elementarz... - konferencja dla edukacji wczesnoszkolnej

Czy można uczyć kreatywnie, nowocześnie, ekologicznie, on-line? W jaki sposób docierać do najmłodszych?Jak z płynnie przejść z edukacji w szkole, na nauczanie zdalne? Jak uczyć zdalnie prosto i skutecznie? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi spróbują znaleźć prelegenci podczas konferencji on-line "My i nasz elementarz - Elementarz w e-świecie. Jak wykorzystać dobre pomysły w dzisiejszej rzeczywistości?", która odbędzie się 2 czerwca o godz. 18.00.

Prawie co piąte dziecko wróciło już do przedszkola

- Cały czas wzrasta zainteresowanie rodziców powrotem dzieci do krakowskich przedszkoli. 1 czerwca w zajęciach przedszkolnych uczestniczyło już 2905 dzieci, czyli prawie 17 proc. wszystkich przedszkolaków – to o niemal 1000 więcej niż tydzień temu. Znikome jest nadal zainteresowanie rodziców powrotem do szkół uczniów z klas I-III – w poniedziałek zaledwie co dwudziesty z nich brał udział w zajęciach prowadzonych stacjonarnie – informuje Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji.

ISP.TEN Transformacja, teraz! – rodzicu, wypełnij ankietę!

”ISP.TEN Transformacja, teraz!” to pilotażowy projekt wirtualnego laboratorium Instytutu Spraw Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. W jego ramach przez 10 dni kilkuosobowy zespół naukowców i studentów ISP UJ, przy wsparciu Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości UJ, pracuje nad autorskim rozwiązaniem aktualnego wyzwania w obszarze edukacji, jakim jest przeciwdziałanie ograniczeniom w dostępie do systemu edukacyjnego w czasach pandemii (Covid 19 i nie tylko).

STARS – Rowerem do szkoły – zaproszenie dla nowych szkół

Rower jest jednym z najbardziej ekologicznych środków transportu, dlatego już po raz kolejny w Krakowie  będzie realizowany projekt "STARS – Rowerem do szkoły". Do udziału w nim w roku szkolnym 2020/2021 zapraszamy samorządowe szkoły podstawowe. Inicjatywa ma na celu promowanie wśród uczniów, rodziców i nauczycieli dojazdów do szkoły "na dwóch kółkach".

Konkurs plastyczny i literacki – narysuj lub opisz swoje spotkanie z poezją JANA TWARDOWSKIEGO

Centrum Młodzieży w Krakowie zachęca wszystkie dzieci do udziału w konkursie plastycznym i literackim.

Dystrybucja płynu do dezynfekcji - informacje z Ministerstwa Zdrowia

Pan Janusz Cieszyński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia w piśmie z 21 maja br. skierowanym do dyrektorów szkół podstawowych, szkół muzycznych I stopnia oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych informuje o kwestiach związanych ze składaniem wniosków dotyczących montażu dyspenserów do dezynfekcji w ww. placówkach. Szczegóły są dostępne w piśmie dostępnym tutaj.

Moja Nowa Huta Przyszłości - do poniedziałku trwa konkurs plastyczny

Kraków Nowa Huta Przyszłości S.A. ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży do lat 15. W czasie, gdy młodzi muszą więcej przebywać w domu, chcemy zaproponować im podróż do krainy wyobraźni. Organizatorzy czekają na prace plastyczne, które pokażą, jak mogłaby wyglądać Nowa Huta od 10 do 100 lat w przyszłość. Zgłoszenia trwają do poniedziałku, 25 maja.

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2020/2021 – komunikat MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Wytyczne GIS, MZ i MEN dla szkół podstawowych - edukacja wczesnoszkolna

Od 25 maja 2020 r. uczniowie klas I-III mogą brać udział w zajęciach opiekuńczo–wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych w szkole podstawowej.

Wydatki za 2019 rok

Poniżej pismo Magdaleny Węgrockiej-Szwalec, Zastępcy Dyrektora Wydziału Edukacji, dotyczące wydatków za 2019 r.

POLECAMY
POLECAMY